Postup testování v obraze
MČ Praha 6 - testování žáků
SMYSL A OBSAH WP s IB - 14.4.
RUBIKON s IB – 28.4.

Jak se naučit francouzsky snadno, rychle a s radostí?

Klasické “Čtení, psaní, poslech, mluvení, slovíčka, výslovnost, gramatika ” jsme se rozhodli v naší francouzské sekci doplnit o výlety po stopách Francie v Praze. V první části projektu se budeme zabývat francouzskou gastronomií.

První návštěva vedla do pražské francouzské cukrárny Saint Tropez – Patisserie Saint Tropez, založené už v roce 1934. Patisserie se nachází ve Vodičkově ulici, v pasáži U Nováků.

Nejdříve jsme seznámili žáky 6A a 6B se základními slovíčky v tomto oboru a s nejoblíbenějšími francouzskými dorty, zákusky a moučníky. “Paris Brest”, “Eclair au chocolat”, “3 chocolats”, ” Baba au rhum” a další pochoutky se skvěly ve vitrínách.

Našim žákům asi nejvíce chutnal ” Gateau aux 3 chocolats” et “Impression”.

Příště máme připraven výlet a ochutnávku francouzských sýrů a za zlaty hřeb je považována naše cesta do Francie ” Romantická Paříž” v březnu 2017.

„francouzská sekce“

Webináře Prev-Centra pro rodiče
Den otevřených dveří 2021
Zápis 2021/22, 7.-8.4., 10-17 h.
Leták MŠMT 1.stupeň
Leták MŠMT 2.stupeň