U příležitosti Dne učitelů Praha 6 pravidelně oceňuje své nejlepší učitele ze svých základních i mateřských škol. Titul Vynikající učitel na návrh svých ředitelů přebírají pedagogové, kteří do své náročné práce přinášejí něco navíc, ať už jsou to atraktivní metody práce, inovace, spolupráce s dalšími institucemi, integrace znevýhodněných žáků nebo vytvářejí inspirativní prostředí pro žáky i kolegy.

Jan Boněk, ZŠ Dědina – je nadšeným waldorfským odborným učitelem dějepisu. Do epochového vyučování zařazuje jak vlastní poutavé vyprávění, tak IT a prezentační techniku či projektové a skupinové formy práce. Do výuky zve pamětníky či kolegy, kteří dětem dokážou dané téma přiblížit díky svému hlubokému zájmu o věc. Pořádá návštěvy muzeí a jiných historických míst a památek. Jeho žáci letos odsadili první místa v dějepisné olympiádě. Působí jako konzultant pro studenty Pedagogické fakulty UK v oblasti alternativní pedagogiky.