Postup testování v obraze
MČ Praha 6 - testování žáků

Účast 5.A v mezinárodním humanitárním projektu

Během června jsme se dozvěděli o mezinárodním humanitárním projektu nazvaném KIDS TO KIDS. Projekt je zaměřený na pomoc indonéským dětem, které při katastrofě způsobené vlnami tsunami ztratily rodiče a domov. Podle mnoha odborníků jsou pro tyto děti nejlepším lékem slova útěchy a vyjádření přátelství od jiných dětí z Indonésie i ze zahraničí. Rozhodnutí jít do toho padlo v naší třídě okamžitě. Děti začaly postupně připravovat balíčky s hygienickými a školními potřebami a každý přibalil ještě nějaké hračky. Důležitou součástí každého balíčku byla karta obsahující fotografii dárce, nakreslený obrázek a anglicky napsaný vzkaz. Díky fotografii pak indonéské děti uvidí, od koho svůj balíček dostaly. Bývá pravidlem, že fotografie obdarovaných dětí se po čase dostanou zpět k těm, kteří dárky poslali… Svou účastí v projektu si děti uvědomily hodnotu sounáležitosti s dětmi ze vzdálené země… Svou dobrou vůlí určitě přispějí k radosti těch, které postihlo v životě neštěstí.

Naďa Petrovičová a děti z 5.A

Příspěvek na letní tábor
Webináře Prev-Centra pro rodiče
Den otevřených dveří 2021
Zápis 2021/22, 7.-8.4., 10-17 h.