Sportovní areál
Přístavba ZŠ Dědina – video
Zápis pro ukrajinské děti 21.6.
Zápis 26. a 27. 4. 2022
Jak přihlásit dítě do ZŠ (PDF)
Komunitní centrum
Den otevřených dveří 2022

Na středu 12. 6. 2019, kdy teplota dosahovala 32stupňů, bylo naplánováno dopoledne pro předškoláky z MŠ Šmolíkova, k nimž se připojila i 1. A. Vymyslet program pro 50 dětí nebylo jednoduché, protože hlavní kritérium bylo, abychom se neupekli. Děti ze 4. A se zhostily role organizátorů dokonale. Naprosto samostatně promyslely a naplánovaly nejrůznější aktivity (včetně zajištění odměn, nakreslení plakátů, výroby pomůcek), vybraly vhodná místa ve stínu a ráno si vše potřebné na stanoviště samy připravily. Po rozlosování sedmičlenných věkově smíšených skupinek, které se obešlo bez jakýchkoli protestů, si mrňata odvedly a po celou dobu se o ně pečlivě staraly. Nikoho z dospělých při přípravě ani při samotném dopoledni vůbec nepotřebovaly. Opět se ukázalo, že dáme-li dětem čas a příležitost pracovat na něčem pro ně smysluplném, nepotřebují žádnou vnější motivaci ani velení dospělých. Jsou schopny pracovat jako tým, promýšlet nejrůznější řešení, diskutovat a argumentovat, rozdělit si role, srozumitelně komunikovat a v neposlední řadě přijmout zodpovědnost za to, aby se vše zdařilo. Mám z nich radost.

Eva Bomerová

« z 2 »
Bezpečné cesty do školy
Příběhy našich sousedů