Přístavba ZŠ Dědina – video
Zápis 26. a 27. 4. 2022
Jak přihlásit dítě do ZŠ (PDF)
Komunitní centrum
Den otevřených dveří 2022
Kroužek výtvarného umění
Certifikát - veřejná sbírka

Ve dnech 12. a 18. května 2017  jsme přivítali  žáky dvou  8. tříd a jejich profesory z francouzského Lycea Emile Zola v Rennes. Moc jsme se na tu návštěvu těšili. Nejenže nás seznamili s krásnou Bretagne, ale také  přijeli se zajimavým projektem „Partage ta science“ nebo-li  „Dělíme se s vámi o výsledky našeho vědeckého zkoumání“. Hledali odpovědi na zajimavé otázky typu: Chovají se krystaly jinak na Zemi a jinak ve Vesmíru? A jak budou klíčit zrníčka ředkviček a hořčice, je nějaký rozdíl v jejich vývoji a  růstu ? Žáci  spolupracovali s kosmonautem Thomasem Pesquetem, jehož 6 měsíční pobyt na vesmírné stanici bude končit 2. června. On  jim po dobu 4 měsíců předával veškeré informace z vesmíru, aby  mohli porovnat výsledky z vesmírné lodi a na Zemi. Naši žáci si pro ně  připravili referát o pražských učencích, Johanessu Keplerovi, Tycho de Brahe, a to  v angličtině a francouzštině. Tereza Hlaváčková, Valerie Virtová, Helena Lieblová a Jan Cikrt byli výborní!  Poděkování patří  pani učitelce Strnadové a Zvolánkové , které žákům s příspěvky pomohly. Na závěr pobytu pan učitel Vokoun zorganizoval turnaj tří škol:

ZŠ Dědina, Emile Zola a Náměstí Svobody A. Vyhrálo mužstvo Náměstí Svobody. Všechna mužstva si odnesla krásné diplomy vytvořené žáky 6. tříd za pomoci paní učitelky Novákové.

Těšíme se na další  spolupráci ve školním roce 2017/18.

Jaroslava Fournier

Bezpečné cesty do školy
Příběhy našich sousedů
Tenisový klub Hanspaulka