235 359 229
235 355 185
Žukovského 580/6, Praha, 161 00

V pátek 23.února se děti z 5.C přesvědčily, že na světě existuje i těžší práce, než je dělení dvojciferným číslem. Sestoupili jsme totiž do dolů, kde bylo velmi názorně předvedeno veškeré lidské namáhání spojené s těžbou rud a dalších surovin. A to už od pravěku!

Cesta do dolů nebyla nijak složitá ani daleká – stačilo se podívat na stránky Národního technického muzea, vybrat a objednat si příslušný program (Dolík), nasednout na tramvaj….A kde jsou ty doly? Tak ty se nacházejí pod Národním technickým muzeem a jsou uměle vytvořené. Vypadají úplně opravdově a najdete tam všechno – rumpál a žentour a velkorypadlo a vozíky na rudu a mihadlo a železný telefon a ukázky hornin a průřezy šachtami a figuríny horníku a je to všechno trochu strašidelné a hodně zajímavé. Naší třídy se ujali dva lektoři a rozdělili si ji do skupin na kluky a holky. Těžko rozhodnout, která skupina byla šikovnější, protože pochválené byly obě stejně. Takže jsme potom ještě v rychlosti proběhli další expozice – astronomickou, televizní studio, všechny možné dopravní prostředky a to už jsme skoro nemohli dál a vrátili jsme se šťastně do školy.

Zápis pro šk. rok 2024/2025
Pozvánka
Jak do školy 2024-2025
Školní systém, elektronická ŽK
Strava.cz - přihlášení
Jídelníček
Mapa spádovosti
Strava.cz - informace
3D model školy
Sportovní areál
Volná místa