235 359 229
235 355 185
Žukovského 580/6, Praha, 161 00

aneb

Páťáci v Ústavu experimentální botaniky

V průběhu Týdne vědy otevřel Ústav experimentální botaniky dveře svých laboratoří i školním dětem. Zájem škol byl obrovský, přesto se podařilo dvě třídy naší školy zaregistrovat do dopoledního programu na čtvrtek 9. listopadu. A stálo to za to! Děti se naučily zacházet s pipetou i mikroskopem, vyextrahovaly si rostlinná barviva, psaly neviditelným inkoustem, pracovaly s centrifugou i autoklávem, připravovaly výsevy semen in vitro a mnoho jiného. Na probuzený zájem dětí by nestačil ani celý týden. Akce byla dokonale připravená a vědečtí pracovníci, kteří se dětem věnovali, byli neuvěřitelně vstřícní a s velkou trpělivostí a pochopením jim umožnili pokusy opakovat, zodpovídali četné dotazy a poskytovali výklad přiměřený věku účastníků.

Tato akce a mnoho dalších podobných pomáhají dětem pochopit důležitost vzdělání, cestu k němu zpříjemňují a tím i usnadňují.

Hravá odpoledne ve škole
Jak do školy 2024-2025
Školní systém, elektronická ŽK
Strava.cz - přihlášení
Jídelníček
Mapa spádovosti
Strava.cz - informace
3D model školy
Sportovní areál
Volná místa