235 359 229
235 355 185
Žukovského 580/6, Praha, 161 00

Letos se naše škola aktivně zúčastnila akce „Zažít Dědinu jinak“.

A bylo to super!

Mohlo by Vás zajímat, jakou mají tyto příjemné sousedské slavnosti, pořádané každoročně třetí sobotu v září, genezi.

Partička přátel v roce 2006 uspořádala dvoudenní happening na Smetanově nábřeží v Praze. Ta se povedla, a tak aktivní organizátoři založili občanské sdružení AutoMat. Jejich zásluhou se akce „Zažít město jinak“, v rámci iniciativy Evropské komise pro udržitelnou městskou mobilitu, rozběhla.

Již v roce 2017 se komunitní akce konaly na 68 místech v Praze a ve 21 městech ČR.

Více na: auto-mat.cz/projekt/zazitmestojinak

A JAK TO BYLO V SOBOTU NA DĚDINĚ ?

Foukal vítr a taky pršelo. Narychlo koupený stánek občas držel jen silou pana ředitele a pana školníka. V kontrastu s počasím nás opravdu neskutečně potěšila Vaše návštěva. Náš stánek byl totiž JEDINÝ CHARITATIVNÍ, tudíž NEVÝDĚLEČNÝ.

Všichni, kdo jste si přišli „do/ vyrobit“, nebo si jen koupit ptáčky a pítka, která děti před pandemií covidu vyrobily a marně se těšily se na jarmark, si zasloužíte srdečné poděkování. Vašich 40 korun jsme odeslali na výkup pozemků v rámci environmentálního projektu školy = na prales Ščúrnica.

Naše spoluúčast mohla proběhnout pouze díky organizačnímu týmu akce „Zažít Dědinu jinak“ (v čele s maminkou paní Gedraitis a tatínky pány Gregušem a Ečerem – klobouk dolů).

Bylo srdečné potkat rodiče, současné i bývalé žáky ZŠ a popovídat si neformálně, v rámci našich běžných životů.

S díky I. Skokanová, J Skokan, M.Dunděra, R. Frebort… a další podporovatelé

« z 2 »
Zápis pro šk. rok 2024/2025
Pozvánka
Jak do školy 2024-2025
Školní systém, elektronická ŽK
Strava.cz - přihlášení
Jídelníček
Mapa spádovosti
Strava.cz - informace
3D model školy
Sportovní areál
Volná místa