Žukovského 6, Praha, 161 00
Mapa spádovosti
Sportovní areál
Jídelníček
Balíček finanční pomoci
Ukrajinská infolinka
Komunitní centrum
Veselá je Dědina
Revitalizace zahrady

Letos se naše škola aktivně zúčastnila akce „Zažít Dědinu jinak“.

A bylo to super!

Mohlo by Vás zajímat, jakou mají tyto příjemné sousedské slavnosti, pořádané každoročně třetí sobotu v září, genezi.

Partička přátel v roce 2006 uspořádala dvoudenní happening na Smetanově nábřeží v Praze. Ta se povedla, a tak aktivní organizátoři založili občanské sdružení AutoMat. Jejich zásluhou se akce „Zažít město jinak“, v rámci iniciativy Evropské komise pro udržitelnou městskou mobilitu, rozběhla.

Již v roce 2017 se komunitní akce konaly na 68 místech v Praze a ve 21 městech ČR.

Více na: auto-mat.cz/projekt/zazitmestojinak

A JAK TO BYLO V SOBOTU NA DĚDINĚ ?

Foukal vítr a taky pršelo. Narychlo koupený stánek občas držel jen silou pana ředitele a pana školníka. V kontrastu s počasím nás opravdu neskutečně potěšila Vaše návštěva. Náš stánek byl totiž JEDINÝ CHARITATIVNÍ, tudíž NEVÝDĚLEČNÝ.

Všichni, kdo jste si přišli „do/ vyrobit“, nebo si jen koupit ptáčky a pítka, která děti před pandemií covidu vyrobily a marně se těšily se na jarmark, si zasloužíte srdečné poděkování. Vašich 40 korun jsme odeslali na výkup pozemků v rámci environmentálního projektu školy = na prales Ščúrnica.

Naše spoluúčast mohla proběhnout pouze díky organizačnímu týmu akce „Zažít Dědinu jinak“ (v čele s maminkou paní Gedraitis a tatínky pány Gregušem a Ečerem – klobouk dolů).

Bylo srdečné potkat rodiče, současné i bývalé žáky ZŠ a popovídat si neformálně, v rámci našich běžných životů.

S díky I. Skokanová, J Skokan, M.Dunděra, R. Frebort… a další podporovatelé

« z 2 »
Školní systém, elektronická ŽK
Strava.cz - přihlášení
Strava.cz - informace
3D model školy
Bezpečné cesty do školy
Příběhy našich sousedů
Škola pro demokracii
Asociace aktivních škol
Nadační fond "férové dětství"