Postup testování v obraze
MČ Praha 6 - testování žáků
SMYSL A OBSAH WP s IB - 14.4.
RUBIKON s IB – 28.4.

Při vstupu do rodinné firmy na výrobu perníků nás omámila sladká, mírně kořenitá vůně. Všichni se těšili, že se dozví něco bližšího o výrobě této sladké pochoutky, ale i na to, že si sami něco vyrobí. Paní majitelka nás provedla provozem, kde jsme měli možnost sledovat, jak se perníkové těsto hněte, válí, vykrajuje… Děti se dozvěděly, že do perníkového těsta se dává různé koření, například zázvor, skořice, hřebíček, pepř, vanilka, ale třeba i muškátový květ či nové koření. Velmi inspirativní bylo sledovat, jak se perníky dají profesionálně vyzdobit. Poté děti samy zdobily perníkové panáčky a další tvary. Mnozí si vlastnoručně nazdobené perníky zabalili jako dárek pro své blízké, jiní neodolali a perníčky hned po nazdobení s chutí snědli. Nadšení dětí bylo obrovské, takže není vyloučeno, že se do těchto míst zase někdy vypravíme.

Naďa Petrovičová

« z 2 »
Webináře Prev-Centra pro rodiče
Den otevřených dveří 2021
Zápis 2021/22, 7.-8.4., 10-17 h.
Leták MŠMT 1.stupeň
Leták MŠMT 2.stupeň