Sportovní areál
Přístavba ZŠ Dědina – video
Zápis pro ukrajinské děti 21.6.
Zápis 26. a 27. 4. 2022
Jak přihlásit dítě do ZŠ (PDF)
Komunitní centrum
Den otevřených dveří 2022

Kdo si myslí, že svobodu za něj vybojují ti druzí, ten jí není hoden.“

Milan Rastislav Štefánik

Při třídním projektu ke 100. výročí založení Československé republiky jsme vytvořili lípu. Na svých listech má vepsané mnohé principy, platné pro život v demokratické společnosti, i to, co děti považují za nejdůležitější. V mnoha formách převažuje slovo „svoboda“. Připomněli jsme si, jak těžké je svobodu získat, a kolikrát jsme ji ztratili během stoleté historie naší republiky… Po „Mnichovu“, při nacistické okupaci v letech 1939 – 1945, po komunistickém převratu v únoru 1948, po okupaci v srpnu 1968. Vážíme si všech lidí, kteří pro nás svobodu vybojovali. Na bitevním poli, při politických a diplomatických jednáních, svými statečnými občanskými postoji, svou každodenní prací… Měli bychom umět svobodu bránit a být ostražití vůči všem, kteří by nás o ni chtěli připravit.

Naďa Petrovičová a děti z 5.A

Bezpečné cesty do školy
Příběhy našich sousedů
Kroužky - Věda nás baví