Bylinková zahrada
« Dub

administrator

Akce školní družiny – Guma tělák

Ve čtvrtek 16.5.2019 jsme měly ve ŠD akci Gumu tělák. Z Brna k nám přijela Katka, se kterou jsme prožily sportovní hodinu se skákací gumou.
Vyzkoušely jsme Gumu garter – podlézaly jsme a přeskakovaly.
Dále jsme se naučily menší sestavičku na Gumě klasik /Vzpomenou si rodiče a babičky?/
Guma freestyle pro nás byla už těžší oříšek. 🙂
Hodinu jsem si moc užily.
Ve skákání budeme pokračovat, až budeme s družinou venku.

Děti z prvního a čtvrtého oddělení ŠD.

Matematický klokan – 22. 3. 2019

Stejně jako v předchozích patnácti letech i letos se naši žáci 2. až 9. třídy (v rekordním počtu 393) zúčastnili mezinárodní soutěže Matematický klokan – největší matematické soutěže na světě. Klokaní úlohy (které jsou pro děti celého světa stejné) řeší již 6 milionů žáků a studentů. (odkaz http://www.aksf.org/countries.xhtml). Tato soutěž není určena jen těm nejlepším, nejtalentovanějším, ale jejím cílem je získávat pro matematiku co nejvíce dětí. Chce jim ukázat matematiku zábavnou, přesvědčit je o tom, že při řešení různě obtížných netradičních úloh, založených především na logické úvaze, může každý zažít radost z úspěchu. Věříme, že se tento cíl podařilo naplnit.

Gratulujeme nejen vítězům všech čtyř kategorií, ale i těm dětem, které si celých 60 minut vydržely lámat hlavu nad klokaními úlohami. A co se možná nepovedlo letos – povede se určitě příště!

Pokud by se někdo zajímal o tuto soutěž více, další informace nalezne na stránkách organizátora soutěže. (odkaz http://www.aksf.org/)

Eva Bomerová

Pozvánka na valnou hromadu spolku KPŠ

Výbor spolku Klubu přátel školy při ZŠ Dědina, z.s. zve své členy na valnou hromadu.

Datum a čas konání valné hromady: 11.4.2019 v 18:00

Místo konání: knihovna ZŠ Dědina, Žukovského 580/6, Liboc, 161 00 Praha 6

Program:

1) Zahájení

2) Schválení rozpočtu a hospodaření klubu

3) Schválení výše členských příspěvků na školní rok 2019/2020

4) Závěr

V Praze dne 22.3.2019 Kateřina Jíchová Šnajdaufová, předsedkyně

LVK 2019 – 7.A a 7.B

Ve dnech 2. – 9.3 2019, se žáci 7.A a 7.B zúčastnili lyžařského výcvikového kurzu v Rejdicích v Jizerských horách.

Ubytováni jsme byli v chatě Panorama, přímo pod sjezdovkou. K výcviku jsme využívali služeb Skiareálu Rejdice a přilehlých běžkařských stop. Během výcviku se často střídalo počasí, takže jsme měli možnost vyzkoušet vše od sluníčka přes déšť a mlhu až po sněžení.
Na závěr kurzu se žáci zúčastnili závodu na běžkách a slalomu, kde předvedli výborné výkony.

K úspěšnému průběhu celého kurzu přispěla výborná kázeň všech našich žáků. Poděkování patří týmu instruktorů, kteří se na uskutečnění kurzu podíleli.

Bc. Michal Burian, vedoucí kurzu

« 1 z 4 »

Projekt příběhy našich sousedů – 1. místo

Vybrané žákyně ze 7.A a 8.A tvořily tým v dlouhodobém projektu Příběhy našich sousedů, který probíhal od záři do téměř poloviny března. Prvním úkolem týmu bylo vyhledat a oslovit pamětníka. Tím se stal pan Jan Tůma, který celý svůj život zasvětil spisovatelské a vědecké činnosti. Po společném rozhovoru se tým pustil do nejrůznějších výstupů seznamujících s jeho životním příběhem, které si můžete prohlédnout na: https://www.pribehynasichsousedu.cz/praha-6/praha-6-2018-2019/tuma-jan/

Absolvovaly jsme zajímavé exkurze, např. do Českého rozhlasu, kde si žákyně vyzkoušely roli rozhlasového moderátora. Zapátraly jsme v Archivu bezpečnostních složek a vydaly se na cestu po místech, která byla pro osudy našeho pamětníka významná. Navštívily jsme např. Pedagogickou fakultu UK, Letiště Václava Havla, Rozhlasovou stanici Regina a prohlédly si kostel v Nuslích.

Dne 13. 3. 2019 se v kině Dlabačově uskutečnila závěrečná prezentace čtrnácti týmů z Prahy 6. Náš tým se umístil na 1. místě a za odměnu ho čeká dvoudenní poznávací výlet do Berlína.

Týmu moc gratulujeme!

Pozvánka na waldorfský ples 9.D

Drazí a milí rodiče naší školy,

tak jako každý rok, tak i letos, současná 9.třída pořádá ples, kde ostužkujeme a popřejeme našim deváťákům a budoucím studentům středních škol mnoho úspěchů při absolvování nadcházejících přijímacích zkoušek.

Přijímací zkoušky na střední školu jsou každým rokem první opravdovou zkouškou dětí. Všichni se na ně zodpovědně připravují spoustu měsíců a ples znamená jakési PŘEDvyvrcholení této dlouhé cesty.

Rádi bychom vás proto touto cestou na náš ples pozvali.

PŘIJĎTE NAŠE DĚTI, I NÁS RODIČE, PROSÍM PODPOŘIT.

V příloze je letáček s přesnými informacemi, nicméně ve zkratce i zde:

Místo konání: Nebušice, RISTORANTE PIZZERIA DA EZIO – je to útulná pizzerie s ještě útulnějším sálem

Kdy: v sobotu 9.3.2019 – od 19.00 hodin

Co nás čeká:

ples plný barev v mexickém stylu

:-)

vtipné předtančení rodičů i dětí ve stylu Iva Bečvářová – když vtipné, tak vtipné, tak jak to jen naše třídní Iva umí ))

pizzerie s plnohodnotným servisem v podobě jídla a pití

Spojení do Nebušic i zpět je snadné – z metra Bořislavka jezdí MHD autobusy každou půl hodinu tam a v nočních hodinách každou hodinu zpět. Jedna cesta trvá do 10ti minut.

Vstupenky jsou možné zakoupit u Helči Kottové v kanceláři, případně na místě v Nebušicích.

:-)

Děkujeme za vaši podporu a těšíme se na vás ))

Za 9.třídu Iva Páleníčková.

Avant le départ en Bretagne – Před odjezdem do Bretagne

“ Žiju jako ve snu, něco tak krasného jako Bretagne si nikdo nemůže vymyslit, kdo tu zemi druidů a dubů,koriganů a menhirů vlastnima očima nespatřil“    JULIUS ZEYER

Bretagne odjakživa přitahovala umělce. L Ecole Pont Aven se stala střediskem malířů. Národní galerie připravila ve spolupráci s Musée départemental Breton velmi zajímavou výstavu nazvanou Bonjour Monsieur Gauguin. Žáci 6.B a 7.B navštívili výstavu ve čtvrtek 28.2. Další třídy ji navštíví v následujících dnech.