Termín : 19.-26.2.2023

Místo:  Horská chata Dvoračky, Rokytnice nad Jizerou

Pedagogický doprovod: Mgr. Lenka Kettnerová (vedoucí kurzu, vychovatel)

Mgr. Eva Boušková (instruktor)

Mgr. Kateřina Poláčková (instruktor)

p. Luděk Marek (instruktor)

p. Věra Nováková (zdravotník)

V sobotu 19.2.2023 odjížděla 7.D do Krkonoš na Dvoračky (1140m) s očekáváním, jaké sněhové podmínky ji na lyžařském výcviku čekají. Proto bylo milé překvapení, když v Rokytnici vystupovali žáci do zasněžené krajiny.

Po zdolání čtyřkilometrového stoupání na chatu se tak hned mohli všichni vydat na sjezdovku u chaty. A využít tento den k malému rozježdění a rozřazení do družstev – žlutého, modrého a červeného.

Celý týden všechna družstva pilovala techniku lyžování – správný postoj, přenášení váhy, držení těla i hůlek. Vytrvalou práci si pak někteří mohli ověřit na sjezdovce na Lysé hoře.

Sedmákům se dařilo také na běžkách, když pokořili techniku bruslení, která není jednoduchá. Užili si i dvoukolový závod ve slalomu, kde prokázali kvalitu svého lyžování. A na závěr zvládli i závod družstev ve štafetě na běžkách, kde se na startu postavilo i učitelské družstvo.

Čas nám zbyl i na besedu s horskou službou, masopust, večerní zábavu, scénky a závěrečné učitelské divadlo.

Neminula nás drobná nachlazení, namožení svalů a úraz na sjezdových lyžích, ale domů jsme přijížděli plni krásných zážitků a vzpomínek na lyžařský kurz.

Skol, 7.D