235 359 229
235 355 185
Žukovského 580/6, Praha, 161 00

Informujeme o posledním vývoji situace, při řešení návratu žáků do škol.

Zatím pouze zpráva z tisku.

Další informace pro školy z MŠMT, zveřejníme ihned po jejich obdržení.

Roušky povinné, omezené setkávání

Žáci prvních a druhých tříd základních škol se vrátí do lavic ve středu 18. listopadu. Znovu se otevřou také speciální základní školy pro handicapované.

Ve středu to oznámil ministr školství Robert Plaga na tiskové konferenci spolu s ministrem zdravotnictví Janem Blatným.

„Chceme oznámit dobrou zprávu, 18. listopadu se do našich škol vrací žáci 1. a 2. ročníků a žáci přípravných škol a žáci škol speciálních,” uvedl ministr školství.

„Náklady na brždění epidemie neslo české školství, jsem proto rád, že se tímto krokem můžeme navracet k prezenční formě,“ dodal.

Výuka bude ale probíhat za přísných epidemiologických opatření. „Budou nutná režimová opatření. Návrat nebude probíhat po patnáctičlenných skupinkách jako na jaře, vrátí se zpět celé třídy. Děti z různých tříd by se ale neměly potkávat,“ uvedl dále.

Roušky pak budou povinné – s výjimkou speciálních a mateřských škol – po celou dobu výuky, ale i ve společných prostorách. „Pro eliminaci rizika je důležité také větrání. Bude proto ještě větší tlak na větrání, a to i během výuky, respektive v polovině výuky,“ naznačil Plaga.

Pro 1. a 2. třídy se obnoví také družiny. V provozu budou i školní jídelny. Hudební a tělesná výchova nebude.

Pro ostatní žáky základních a středních škol budou pak od 18. listopadu možné prezenční individuální konzultace. „Další otevírání škol bude záležet na epidemickém vývoji,” uvedl Plaga.

„Jsme na dobré cestě, i když nemáme vyhráno. Jsem rád, že k tomuto kroku došlo,“ řekl k otevření části škol ministr Blatný.

Téměř všechny školy jsou zavřené od 14. října, od 2. listopadu se pak uzavření týká i speciálních škol. V provozu zůstaly mateřské školy a školy vyčleněné pro péči o děti zdravotníků, pracovníků sociálních služeb, policistů, hasičů nebo zaměstnanců úřadů práce.

Hravá odpoledne ve škole
Jak do školy 2024-2025
Školní systém, elektronická ŽK
Strava.cz - přihlášení
Jídelníček
Mapa spádovosti
Strava.cz - informace
3D model školy
Sportovní areál
Volná místa