Kroužek výtvarného umění

Francouzská skupina 6.B navštívila dne 14.1. interaktivní představení Krabat v podání souboru Taneční Studio Light, v Paláci Akropolis. Před třemi lety, v prosinci 2016, jsme toto představení viděli s 8. a 9. tridami. A tak jsme se rozhodli zopakovat návštěvu s letošní 6. třídou.

Příběh chlapce Krabata, hlavní postavy inscenace, je jedinečný v tom, že zobrazuje dospívání jako skutečný a vážný problém. Vypráví o fascinaci dospívajícího chlapce temnými silami. Jde o příběh všech mladých lidí, kteří se do osidel nějaké moci zapletli. Z nich vede jediná cesta, cesta pevné vůle, opravdového přátelství a zázraku lásky. V hodině francouzštiny jsme si pak obohatili slovník o slova a jejich obsah jako je dobro a zlo/ Le bien et le mal, láska, přátelství, život a smrt/ L amour, l amitié, la vie et la mort.

Cestou zpět jsme se stavili na svačinu v pekařství Sv. Antonína.

Byl to pro nás všechny moc hezký den.