Sportovní areál
Přístavba ZŠ Dědina – video
Zápis pro ukrajinské děti 21.6.
Zápis 26. a 27. 4. 2022
Jak přihlásit dítě do ZŠ (PDF)
Komunitní centrum
Den otevřených dveří 2022

Ve čtvrtek 12. 4. 2018 k nám do školy zavítalo 12 členů FTVS, kteří uspořádali na naší škole jedinečnou akci – Paralympijský školní den.  Byl nám přiblížen život jak handicapovaných sportovců, tak rovněž dalších lidí se zdravotním znevýhodněním. V průběhu projektového dopoledne si děti z pátých tříd mohly na sedmi stanovištích vyzkoušet na vlastní kůži různé sporty osob s tělesným a zrakovým postižením – jízdu na invalidním vozíčku, volejbal sedících, goalball, bocciu, jízdu na handbiku. Poznaly taktéž úskalí pohybové orientace v prostoru za použití slepecké hole. Vyslechly poutavé povídání plavkyň (studentek FTVS a ČVUT) upoutaných na vozíček o jejich sportovním i běžném životě a uvědomily si, jak každodenní činnosti, které jsou pro nás naprostou samozřejmostí, způsobují tělesně postiženým lidem značné komplikace. S tichým údivem žasly nad tím, s jakým elánem jsou studentky schopny je řešit. Pro nás všechny bylo inspirující zjistit, že i přes určitý zdravotní handicap může člověk vést aktivní životní styl a sportovní aktivity mohou být nedílnou součástí jeho života. Všem z FTVS mockrát děkujeme za silný zážitek.

Eva Bomerová

« z 3 »
Bezpečné cesty do školy
Příběhy našich sousedů