Sportovní areál
Přístavba ZŠ Dědina – video
Zápis pro ukrajinské děti 21.6.
Zápis 26. a 27. 4. 2022
Jak přihlásit dítě do ZŠ (PDF)
Komunitní centrum
Den otevřených dveří 2022

Způsobů, jak poznat naši historii, je mnoho. Dne 26.3. 2018 nahlédli žáci 3.A a 4.A do života našich předků při návštěvě barokního zámku Loučeň.  U vstupu do zámku na ně čekala průvodkyně v dobovém kostýmu, aby jim ukázala působivé interiéry a podala zasvěcený výklad. Původními majiteli zámku byli Valdštejnové. Od počátku 19. století jej vlastnili Thurn – Taxisové, kteří zde založili v roce 1844 poštovní sběrnu, která byla později povýšena na poštovní úřad. Všem se velmi líbily historické poštovní sáně plné zásilek. Při prohlídce měly děti možnost posedět si v křeslech u prostřeného stolu v zámecké jídelně, prohlédnout si ložnici, pracovnu, bohatě zásobenou a rozlehlou knihovnu, i čínský pokoj.   V hudebním salonku, kde opakovaně koncertoval Bedřich Smetana, jenž pobýval v nedalekých Jabkenicích, jsme využili možnost zahrát si na „Smetanův“ klavír. Abychom byli styloví, zazpívali jsme si Jede, jede poštovský panáček… V přilehlém anglickém parku jsme pak obdivovali důmyslné labyrinty a některé z nich jsme i prozkoumali.

Den v Loučeni se vydařil.

N. Petrovičová, V. Knyblová

« z 2 »
Bezpečné cesty do školy
Příběhy našich sousedů