Postup testování v obraze
MČ Praha 6 - testování žáků
SMYSL A OBSAH WP s IB - 14.4.
RUBIKON s IB – 28.4.

Pokud jste ještě nebyli v historické vesničce a přilehlých zahradách Botanicus v Ostré nad Labem, určitě se tam někdy vydejte. Stavby nejsou historickou replikou vesnice z určité doby, ale kulisou pro jednotlivá řemesla. Děti si zde vyzkoušely výrobu mýdla, ručního papíru či svíčky, splétaly lněný provaz, udrátovaly si prstýnek, točily na hrnčířském kruhu, razily mince, pracovaly v tiskařské dílně, zdobily perníky… Někteří si vyzkoušeli, jak se rýžuje zlato, jiní – ti sportovně založení – se naučili pod vedením zkušeného lukostřelce střílet z luku. V hodovně  si  mnozí  pochutnali na „Keltských palačinkách“ – místní specialitě, připravované z pohankové mouky. Příjemnou tečkou za naším pobytem byla procházka bylinnou zahradou (vůně levandule byla omamná) a proběhnutí stromovými labyrinty.                                                   Botanicus si nás podmanil.

Naďa Petrovičová

Webináře Prev-Centra pro rodiče
Den otevřených dveří 2021
Zápis 2021/22, 7.-8.4., 10-17 h.
Leták MŠMT 1.stupeň
Leták MŠMT 2.stupeň