Postup testování v obraze
MČ Praha 6 - testování žáků

Vybrané děti ze 7., 8. a 9. třídy se účastnily dlouhodobého projektu Příběhy našich sousedů. Nejprve vyhledaly a oslovily pamětníka pana Fedora Gála, s kterým udělaly rozhovor. Na základě jeho životního příběhu vypracovaly různé výstupy, které jsou k vidění na: http://pribehynasichsousedu.cz/pp/pribehy-pametniku/praha-6/fedor-gal

Absolvovaly také exkurzi v Terezíně, kde se pan Fedor Gál narodil, navštívily také 2 místa, které náš pamětník spoluzaložil – TV NOVA a nakladatelství G+G. Další cesta vedla do Archivu bezpečnostních složek a v Českém rozhlase si mohly vyzkoušet práci rozhlasového dokumentaristy a natočily krátkou audioreportáž.

Dne 23. února 2017 v Národní technické knihovně se uskutečnila závěrečná prezentace čtrnácti žákovských týmů z Prahy 6. Náš tým se umístil na 2. místě.

Blahopřeji našim dětem.

S životním příběhem našeho pamětníka, ale i s významem a průběhem projektu Příběhy našich sousedů se můžete seznámit ve vestibulu školy, kde děti připravily výstavu k tomuto tématu.

Mgr. Denisa Pilátová, vyučující dějepisu

Příspěvek na letní tábor
Webináře Prev-Centra pro rodiče
Den otevřených dveří 2021
Zápis 2021/22, 7.-8.4., 10-17 h.