Náš dlouhodobý sen o zájezdu do Mozartova rodného Salcburku se dne 25. května 2016 proměnil ve skutečnost. Mozartovo město, prosluněné jarními paprsky, si nás doslova podmanilo. Naši prohlídku jsme zahájili v půvabných zahradách zámku Mirabell, za kterými se v dáli tyčila majestátná pevnost Hohensalzburg. V Mozartově rodném domě  jsme měli pocit, že jsme se ocitli v jiné dimenzi. Dlouho jsme pobyli v jeho rodné světničce – malé a zšeřelé, s nízkým stropem – a vstřebávali jsme výjimečnou atmosféru onoho místa. Podobné pocity jsme prožívali v salcburském Dómu, kde byl Wolfgang Amadeus pokřtěn a kde v mládí působil jako dvorní varhaník salcburského arcibiskupa… Během našeho putování jsme se ubytovali v lázeňském městečku Bad Ischl, kam s oblibou jezdíval císař František Josef I. Druhý den jsme zahájili prohlídkou města Hallstatt, vybudovaného na úpatí horského masívu, pod jehož povrchem se od pravěku až dodnes těží kamenná sůl. Strmé stoupání kabinovou lanovkou na vrchol, prohlídka solného dolu, sjezd po důlních skluzavkách a jízda hornickým vláčkem byly pro děti atraktivními zážitky…Zajímavé též bylo potkávat místní obyvatele v krojích, do kterých se slavnostně ustrojili u příležitosti státního svátku… Důstojným a příjemným zakončením našeho zájezdu byla plavba po průzračném, horskými štíty lemovaném jezeře Wolfgangsee.

Kráčet v Mozartových stopách a poznávat krásy Rakouska bylo velmi příjemné.

Děkuji kolegyni Adrianě Pavlikovské a zástupkyni CK2 Janě Kvapolíkové za účinnou pomoc v průběhu celého zájezdu.

Naďa Petrovičová

« z 2 »