Aktivní město 2018/2019

Vánoční besídka 2015 – Vánoce v proměnách času

« 1 z 12 »

Vážený pane řediteli,

po zhlédnutí představení vánoční besídky, na které účinkovala i naše vnučka Kamilka, žačka 1. A, chceme vyjádřit naše poděkování a obdiv všem účinkujícím školákům, od malých prvňáčků po žáky vyšších ročníků, kteří dokázali  tak okázale s nadšením předvést svoje připravená vánoční vystoupení. Rovněž velké ocenění zaslouží i paní učitelka, která jej choreograficky připravila a hudebně doprovázela. Byli jsme nadšeni písněmi, s precizně zazpívanými, v provedení pěveckého sboru, jehož zpěv rozněžnil, nejen naše srdíčka, ale i srdíčka všech přítomných. Byl to dojemně krásný předvánoční večer. Prosíme tlumočte a předejte naše velké poděkování všem, zejména paní učitelce a všem účinkujícím dětem i ostatním pedagogům, kteří děti na vystoupení připravovali.
Prarodiče Ing. Viera a Ing. Miloš Šádekovi

Vážený pane řediteli,

Po dnešním opětovném shlédnutí videa mi to nedá, než Vám napsat.

Viděl jsem obě představení Vánoční besídky a ujišťuji Vás, že jsem během představení a hlavně v závěru měl mokro v očích. Škoda, že není nějaká soutěž besídek, Dědina by přinesla další vavříny.

Bylo vyloženě dojemné, že malí třeťáci měli nastudovanou řeckou – a jak těžkou!  – píseň, dokonale podtrženou kostýmy, že i starší děti uchopily novodobé normalizační písničky, divadelní části měly „šmrnc“ a bylo dětem perfektně rozumět, velmi, opravdu velmi vtipná epizoda z budoucnosti a její břeskný závěr, vtipná epizoda z renesance, velmi milá a půvabná intermezza tří víl, celkově skvěle okostýmované epizody, velmi dojemný závěr, a hlavně – ta celková dramaturgie!

Klobouk dolů, dát dohromady více než hodinu a půl tak náročného programu v tak neuvěřitelně krátkém čase, roztančit a rozezpívat (a jak!) i jinak nezpívající a netančící děti, využít každého alespoň trochu schopného hráče na nástroj – řekl bych, že se na tom muselo pracovat tak rok!

Paní učitelka je poklad, nesmírně schopná, neúnavná, je znát z každého čísla, že ty děti opravdu miluje a má svou práci jako absolutní prioritu. A má obrovskou invenci, takovou učitelku by člověk čekal spíš na nějaké „velmi drahé soukromé škole“, jak se tam kdosi také vyjádřil.

Video z besídky nás ještě stále denně doma baví a tetelíme se při něm radostí a nadšením.

DĚKUJEME !  VELIKÝ  KOMPLIMENT !

Stanislav Grünzweig