Jídelníček - 3101
Leden 2020
« Pro

Den Země na ZŠ Dědina

V týdnu od 23.4. do 27.4. se na ZŠ Dědina slavil Den Země. Některé třídy se zapojily do sběru odpadků v bezprostředním okolí školy a v Divoké Šárce. Žáci 6.B vypracovali referáty na téma ohrožené druhy zvířat, které pak vystavili ve vestibulu školy. Některé třídy 2. stupně se zúčastnily přednášky organizace Sea Shepherd Conservation Society na téma ohrožených druhů mořských živočichů.

Třídy 1. stupně se mohly zúčastnit již tradičního hravého odpoledne v rámci školní družiny. Letos byl program zahájen interaktivním představením spolku Ekodomov s názvem Vivat Kompostela. V příběhu o jádřinci Rubínovi se děti seznámily s tématem kompostování a byly motivovány k třídění bioodpadu. Po skončení představení procházely děti ve skupinkách stanoviště, kde většinou plnily úkoly, spojené s tématem odpadu. Úkoly zadávali svým mladším spolužákům žáci 2. stupně, kteří se také podíleli na přípravě stanovišť. Děti měly např. rozpoznat, které užitkové předměty způsobují více škody životnímu prostředí, za jak dlouho se rozloží různé druhy odpadků, jak odpad správně třídit či jak předejít jeho vzniku. Několik stanovišť na téma bioodpadu si připravil také spolek Ekodomov – např. hmatové rozlišování, co do kompostu patří a co ne, či žížalí televizi s přímým přenosem života v kompostu, přenášeného pomocí sondy z kompostéru, který si děti mohly na místě prohlédnout. Řada dětí se pak o to více vžila do žížalích závodů s různými překážkami. Na výtvarné dílničce, kterou připravila Nikol Pšeidlová z 8.D v rámci své ročníkové práce na téma Recy-věci, si děti vyráběly bubínek s PET lahví a korků. Na závěr si každý napsal na list stromu života své předsevzetí, jak bude pomáhat planetě Zemi. Původně holé větve makety stromu se tak zazelenaly novými listy.

« 2 z 3 »