Koronavirus - pokyny

Monthly Archives: Únor 2020

Odložení pobytu ve Francii

Vážení  rodiče,

s ohledem na mezinárodní situaci, rizika a nejistotu související s virovou nákazou, se organizátoři zájezdu s vedením školy rozhodli odložit termín cesty do Francie z dubna na říjen 2020.

Pokud je pro vás změna neakceptovatelná, bude vám záloha vrácena.

Lyžařský výcvikový kurz 2020

Ve dnech 8. – 15.2. 2020, se žáci 7.A a 7.B zúčastnili lyžařského výcvikového kurzu v Rejdicích v Jizerských horách.

Ubytováni jsme byli v chatě Panorama, přímo pod sjezdovkou. K výcviku jsme využívali služeb Skiareálu Rejdice a přilehlých běžkařských stop. Během výcviku se často střídalo počasí, takže jsme měli možnost vyzkoušet vše od sluníčka přes déšť a mlhu až po sněžení a vichřici. Navzdory původní předpovědi jsme měli dostatek sněhu na uskutečnění hned několika výletů na běžkách i kompletního lyžařského výcviku.
Na závěr kurzu se žáci zúčastnili závodu na běžkách a slalomu, kde předvedli výborné výkony.

K úspěšnému průběhu celého kurzu přispěla výborná kázeň žáků. Poděkování patří týmu instruktorů, kteří se na uskutečnění kurzu podíleli.

Bc. Michal Burian, vedoucí kurzu

« 1 z 6 »

Jak se vyrábí svíčky

Den před pololetním vysvědčením jsme se vydali na další exkurzi, tentokrát do svíčkárny v Šestajovicích, kde se vyrábí i kosmetické přípravky a koupelové soli. Dozvěděli jsme se, jak se vyrábí svíčky, a pak si každý nabarvil, ozdobil a zabalil svou svíčku. Vyzkoušeli jsme si i výrobu netradiční svíčky do půlky vydlabaného citrónu. Poté jsme dostali sáčky, které jsme naplnili různými druhy koupelových solí podle svého výběru a ozdobně je zabalili jako dárek…

Do útulného a provoněného prostředí svíčkárny se rádi opět někdy vrátíme.

žáci 1.B a 1.C

Bruslení prvních tříd na Letné

Dne 11. 2. 2020 proběhlo seznámení žáků prvních tříd s technikou bruslení. Pro mnohé z nich to bylo poprvé v životě. Děti hořely nedočkavostí, ale zároveň se bály, aby vše navzdory nepříznivému počasí vyšlo. Naštěstí se počasí umoudřilo a my jsme s chutí vyrazili za novými zážitky. Děti byly nadšené, nejen ze samotného bruslení, které se některé teprve učily, ale i z možností bruslit se svými spolužáky. Těšíme se na příště!