Jídelníček - 3101
« Kvě   Čvc »

Daily Archives: 10.6.2019

Margate 2019 – jazykový pobyt v Anglii

V dopoledních hodinách dne 15. května 2019 přivítaly prosluněné bílé útesy v Doveru našich 48 žáků, kteří se spolu s pedagogickým doprovodem vydali za poznáváním krás jihovýchodní části Anglie.

Srdečně jsme byli přijati ve všech hostitelských rodinách města Margate, ve stejném duchu vzájemných sympatií a spokojenosti probíhala i výuka vedená rodilými mluvčími.

Zážitků se do našich cestovních deníčků vešlo opravdu hodně. Křídové útesy a mořské pobřeží nás doprovázely při procházce do městečka Broadstairs, které je spojeno se jménem Charlese Dickense, a přístavního Ramsgate. V dalších dnech jsme prošli monumentální canterburskou katedrálou, navštívili vodní hrad Leeds Castle, byli jsme vtaženi do doby rozmachu pašeráctví v jeskynních prostorách městečka Hastings, nezapomeneme na atmosféru historického Rochesteru.

Nevšední zážitek nám přichystaly doky v Chathamu. Od přehlídky záchranných lodí jsme se dostali do útrob několika lodí válečných včetně ponorky Ocelot a měli jsme možnost vytvořit si vlastními silami námořnická lana, která se zde dosud vyrábějí.

Poslední den strávený v Anglii jsme jako každoročně věnovali Londýnu. Katamarán nás po řece Temži dopravil do centra, abychom na vlastní oči spatřili památky mnohým známé pouze z učebnic angličtiny. I když Big Ben kompletně zakrývalo lešení, ostatní úlovky pro naše fotoaparáty na nás čekaly v celé své kráse. I pověstné veverky v St. James Park se trpělivě zastavovaly, abychom si je stihli zvěčnit.

A pak už jen cesta domů a přání mnohých, aby se ještě jednou mohli do Anglie vrátit…

J.Chalupová, pg. doprovod

Nabídka tříměsíčního stipendia na The Prague British School pro žáka 3. ročníku pro období září – listopad 2019

Vážení rodiče,

Stejně jako v loňském roce díky spolupráci MČ Praha 6 a The Prague British School (PBS) ve Vlastině ulici bude mít ve školním roce 2019 -2020 jeden žák/žákyně Základní školy Dědina možnost získat stipendium na tříměsíční studijní pobyt v této škole. PBS bude vždy nabízet, do kterých ročníků bude moci žáky/žákyně zařadit.

Pro období prvního trimestru (září – listopad) 2019 nabízí pro naši školu místo ve 3. ročníku.

Žák/ žákyně, který/á stipendium získá, bude vybrán/a komisí (třídní učitel, učitel Aj, rodilý mluvčí, vedení školy) na základě těchto kritérií:

– Žák/žákyně není z bilingvní rodiny, nepobýval/a víc než ½ roku v anglicky mluvící zemi a nechodil/a do mezinárodní školy

– Výborný prospěch a chování

– Doporučení třídního učitele a učitele anglického jazyka

V případě rovnosti získaných bodů se o tom, kdo stipendium získá, bude komisí losovat.

Povinností vybraného žáka/žákyně bude, aby si podle plánu doplnil/a učivo probírané v naší škole.