Zápis 2019
« Úno

Monthly Archives: Březen 2019

LVK 2019 – 7.A a 7.B

Ve dnech 2. – 9.3 2019, se žáci 7.A a 7.B zúčastnili lyžařského výcvikového kurzu v Rejdicích v Jizerských horách.

Ubytováni jsme byli v chatě Panorama, přímo pod sjezdovkou. K výcviku jsme využívali služeb Skiareálu Rejdice a přilehlých běžkařských stop. Během výcviku se často střídalo počasí, takže jsme měli možnost vyzkoušet vše od sluníčka přes déšť a mlhu až po sněžení.
Na závěr kurzu se žáci zúčastnili závodu na běžkách a slalomu, kde předvedli výborné výkony.

K úspěšnému průběhu celého kurzu přispěla výborná kázeň všech našich žáků. Poděkování patří týmu instruktorů, kteří se na uskutečnění kurzu podíleli.

Bc. Michal Burian, vedoucí kurzu

« 1 z 4 »

Projekt příběhy našich sousedů – 1. místo

Vybrané žákyně ze 7.A a 8.A tvořily tým v dlouhodobém projektu Příběhy našich sousedů, který probíhal od záři do téměř poloviny března. Prvním úkolem týmu bylo vyhledat a oslovit pamětníka. Tím se stal pan Jan Tůma, který celý svůj život zasvětil spisovatelské a vědecké činnosti. Po společném rozhovoru se tým pustil do nejrůznějších výstupů seznamujících s jeho životním příběhem, které si můžete prohlédnout na: https://www.pribehynasichsousedu.cz/praha-6/praha-6-2018-2019/tuma-jan/

Absolvovaly jsme zajímavé exkurze, např. do Českého rozhlasu, kde si žákyně vyzkoušely roli rozhlasového moderátora. Zapátraly jsme v Archivu bezpečnostních složek a vydaly se na cestu po místech, která byla pro osudy našeho pamětníka významná. Navštívily jsme např. Pedagogickou fakultu UK, Letiště Václava Havla, Rozhlasovou stanici Regina a prohlédly si kostel v Nuslích.

Dne 13. 3. 2019 se v kině Dlabačově uskutečnila závěrečná prezentace čtrnácti týmů z Prahy 6. Náš tým se umístil na 1. místě a za odměnu ho čeká dvoudenní poznávací výlet do Berlína.

Týmu moc gratulujeme!

Pozvánka na waldorfský ples 9.D

Drazí a milí rodiče naší školy,

tak jako každý rok, tak i letos, současná 9.třída pořádá ples, kde ostužkujeme a popřejeme našim deváťákům a budoucím studentům středních škol mnoho úspěchů při absolvování nadcházejících přijímacích zkoušek.

Přijímací zkoušky na střední školu jsou každým rokem první opravdovou zkouškou dětí. Všichni se na ně zodpovědně připravují spoustu měsíců a ples znamená jakési PŘEDvyvrcholení této dlouhé cesty.

Rádi bychom vás proto touto cestou na náš ples pozvali.

PŘIJĎTE NAŠE DĚTI, I NÁS RODIČE, PROSÍM PODPOŘIT.

V příloze je letáček s přesnými informacemi, nicméně ve zkratce i zde:

Místo konání: Nebušice, RISTORANTE PIZZERIA DA EZIO – je to útulná pizzerie s ještě útulnějším sálem

Kdy: v sobotu 9.3.2019 – od 19.00 hodin

Co nás čeká:

ples plný barev v mexickém stylu

:-)

vtipné předtančení rodičů i dětí ve stylu Iva Bečvářová – když vtipné, tak vtipné, tak jak to jen naše třídní Iva umí ))

pizzerie s plnohodnotným servisem v podobě jídla a pití

Spojení do Nebušic i zpět je snadné – z metra Bořislavka jezdí MHD autobusy každou půl hodinu tam a v nočních hodinách každou hodinu zpět. Jedna cesta trvá do 10ti minut.

Vstupenky jsou možné zakoupit u Helči Kottové v kanceláři, případně na místě v Nebušicích.

:-)

Děkujeme za vaši podporu a těšíme se na vás ))

Za 9.třídu Iva Páleníčková.

Avant le départ en Bretagne – Před odjezdem do Bretagne

“ Žiju jako ve snu, něco tak krasného jako Bretagne si nikdo nemůže vymyslit, kdo tu zemi druidů a dubů,koriganů a menhirů vlastnima očima nespatřil“    JULIUS ZEYER

Bretagne odjakživa přitahovala umělce. L Ecole Pont Aven se stala střediskem malířů. Národní galerie připravila ve spolupráci s Musée départemental Breton velmi zajímavou výstavu nazvanou Bonjour Monsieur Gauguin. Žáci 6.B a 7.B navštívili výstavu ve čtvrtek 28.2. Další třídy ji navštíví v následujících dnech.

Masopust 2019

V pátek 1.3. se v tělocvičně konal tradiční Masopust. Děti ze všech tříd 1.st. ZŠ prošly školou v překrásných maskách. Poté, co ochutnaly koblihy a prošly průvodem, shromáždily se v tělocvičně. Zde je čekalo vystoupení, soutěže a taneční show. Každá třída byla v závěru odměněna sladkou odměnou.

« 1 z 5 »