Bylinková zahrada
« Pro   Úno »

Daily Archives: 21.1.2019

Jdeme do divadla!

Francouzská skupina 6.B navštívila dne 14.1. interaktivní představení Krabat v podání souboru Taneční Studio Light, v Paláci Akropolis. Před třemi lety, v prosinci 2016, jsme toto představení viděli s 8. a 9. tridami. A tak jsme se rozhodli zopakovat návštěvu s letošní 6. třídou.

Příběh chlapce Krabata, hlavní postavy inscenace, je jedinečný v tom, že zobrazuje dospívání jako skutečný a vážný problém. Vypráví o fascinaci dospívajícího chlapce temnými silami. Jde o příběh všech mladých lidí, kteří se do osidel nějaké moci zapletli. Z nich vede jediná cesta, cesta pevné vůle, opravdového přátelství a zázraku lásky. V hodině francouzštiny jsme si pak obohatili slovník o slova a jejich obsah jako je dobro a zlo/ Le bien et le mal, láska, přátelství, život a smrt/ L amour, l amitié, la vie et la mort.

Cestou zpět jsme se stavili na svačinu v pekařství Sv. Antonína.

Byl to pro nás všechny moc hezký den.

Milé poděkování jedné maminky

Vážený pane řediteli,

jsem maminkou Barbory Nachtmannové, která navštěvuje  1.C. Vaší školy. Rozhodla jsme se napsat Vám e-mail se zpětnou vazbou rodiče, neboť si myslím, že zpětná vazba je ve všech směrech důležitá. Předesílám, jedná se o čistě pozitivní sdělení, nejde o žádnou formu stížnosti, a to je také důvod, proč jsem se rozhodla pro tento krok, neboť zpravidla se dozvídáme pouze negativní sdělení a to je škoda; chválit se má, a o to více, když je to opodstatněné.

Ráda bych touto formou především poděkovala, za krásný přístup a péči o naše prvňáčky, jejich třídní učitelce, paní dr. Gotschalkové. Třídní učitel v první třídě je zásadní pro tvorbu vztahu k institutu školy; a to někdy až do dob studií vysokoškolských. O to více mě potěšila slova dr. Gotschalkové první den školy, že by ráda v dětech probudila pozitivní vztah ke škole, aby se do školy těšily a měly ji rády. Jestli mohu mluvit za mou dceru Barboru, tento úkol je na 100% splněn. Přístup paní dr. Gotschalkové je opravdu úžasný, vede děti ke slušnému a kamarádskému chování, vede je k ohleduplnosti, divá se na ně jako na individuality, snaží se je pozitivně motivovat a vůbec je vidět, že ji její práce baví. A to je v této profesi zásadní. Pracovat s lidmi, o to více s dětmi, se musí s láskou a s nadšením.

Ráda bych vyjádřila poděkování i ostatním pedagogům. Dcera navštěvuje kroužky „Musica e Danza“ a kroužek „Keramika a Sklo“, a je naprosto nadšená. Poděkování zaslouží i Vaše dvě kolegyně na recepci v hale školy, se kterými se denně potkávám.

Jelikož jsme neměli žádnou předešlou zkušenost s Vaší školou a úplně přesně jsme nevěděli co nás se začátkem školní docházky čeká, měli jsme přirozené obavy. Už během náhradního termínu zápisu, který jste nám s dcerou umožnili a který jsme s Vaším kolegou, panem zástupcem Mgr. Šindelářem absolvovali, měla jsem možnost si všimnout velice příjemné atmosféry Vaší školy, na čemž se zase zásadní měrou podílíte Vy, pane řediteli.

Berte, prosím, tento email jako poděkování vám všem, a to i těm, které jsem zde nejmenovala.

S přátelským pozdravem,

Lucie Nachtmannová