Bylinková zahrada

Monthly Archives: Prosinec 2018

Vánoční besídka 2.stupně – 11.12.2018

Vážený pane řediteli,

dovolujeme si poděkovat pedagogům, ale především dětem za fantastický večer. Letošní vánoční besídka 6.-9. tříd (spíše divadelní pásmo výborné úrovně) byla absolutně originální, neobyčejná a nezapomenutelná! Děti byly skvělé, mají náš velký obdiv. Bravo a klobouk dolů před jejich výkony.

Krásné Vánoce!

Elefantovi

Mikuláš 2018

Jaký by to byl Mikuláš bez tradiční návštěvy Mikuláše a jeho věrných pomocníků?

Ani tento rok na nás nezapomněli!

Děti se velmi těšily, plni očekávání i obav ho s napětím vyhlížely a některé paní učitelky to neměly ten den vůbec jednoduché. Mikuláš, čerti a andělé měli velmi napilno a byli rádi, když zvládli navštívit všechny třídy 1.stupně.  Děti Mikulášovi většinou zazpívaly nebo zarecitovaly básničku a v jedné třídě dokonce dostal od dětí namalované obrázky, což ho velmi potěšilo.

Na žádného žáka nezapomněl a všechny obdaroval mikulášskou nadílkou.

Tak ahoj, Mikuláši, a příští rok se zase těšíme!

Za vůní perníku – exkurze tříd 5.A a 2.C – 21.11. 2018

Při vstupu do rodinné firmy na výrobu perníků nás omámila sladká, mírně kořenitá vůně. Všichni se těšili, že se dozví něco bližšího o výrobě této sladké pochoutky, ale i na to, že si sami něco vyrobí. Paní majitelka nás provedla provozem, kde jsme měli možnost sledovat, jak se perníkové těsto hněte, válí, vykrajuje… Děti se dozvěděly, že do perníkového těsta se dává různé koření, například zázvor, skořice, hřebíček, pepř, vanilka, ale třeba i muškátový květ či nové koření. Velmi inspirativní bylo sledovat, jak se perníky dají profesionálně vyzdobit. Poté děti samy zdobily perníkové panáčky a další tvary. Mnozí si vlastnoručně nazdobené perníky zabalili jako dárek pro své blízké, jiní neodolali a perníčky hned po nazdobení s chutí snědli. Nadšení dětí bylo obrovské, takže není vyloučeno, že se do těchto míst zase někdy vypravíme.

Naďa Petrovičová

« 1 z 2 »

Děti z družiny na návštěvě na FTVS

Děti ze III. a IV. oddělení družiny s paní vychovatelkou Doušovou a Pavlatovou navštívily FTVS, kde pro ně studenti připravili zajímavé aktivity v rámci projektu pohyb pro inkluzi. Děti si soutěže i ostatní zajímavé úkoly velmi užily.

Cizí jazyky hravě – konverzační přehlídka

Dne 21. listopadu se studenti francouzštiny zúčastnili konverzační přehlídky „Cizí jazyky hravě“, která se konala v ZŠ nám. Svobody v Praze 6.

Čtyřčlenný tým složený ze zástupců 6. – 9. ročníku plnil zadání a úkoly různých tematických okruhů. Starší žákyně byly pro mladší členy party oporou, takže se mohli všichni do práce aktivně zapojit. I přesto, že žáci šli na přehlídku s mírnou nejistotou, výsledek zcela předčil jejich očekávánía potvrdil jejich schopnosti. Porota žáky naší školy velmi chválila a myslím, že to byl pro ně obohacující zážitek.

Dětem patří velký dík za výbornou reprezentaci školy.

Mgr. Martina Zvolánková