Aktivní město 2018/2019
« Bře   Kvě »

Daily Archives: 19.4.2018

Zpráva ze zápisu do 1. tříd

Dne 10. a 11. dubna 2018 se otevřely dveře Základní školy Dědina více jak 150 budoucím školákům a jejich rodičům. V klasické části školy zápis tentokrát probíhal ve dvou třídách. Pro předškoláky bylo připraveno hned několik úkolů. Uvolňovali ruku, stavěli z kostek, vyprávěli pohádky a básničky, počítali a někteří dokonce už i četli. Některé budoucí školáky doprovodili i jejich sourozenci. Všichni si pak odnesli domů pamětní list na zápis a dárečky, které pro ně vyrobily paní učitelky a děti ze školní družiny.

Ve waldorfské části školy ještě kromě obdobného programu absolvovaly děti spolu s rodiči důležitý pohovor o chodu školy a waldorfském zaměření budoucí  první třídy.

« 1 z 3 »

Návštěva hasičské zbrojnice

Ve čtvrtek 5. 4. 2018 se žáci 1.B s paní učitelkou Švandrlíkovou a Řimnáčovou vydali do hasičské zbojnice dobrovolných hasičů v Řepích. Hned na úvod se dozvěděli něco o práci dobrovolného hasiče a vyzkoušeli si výstroj a výzbroj. Poslechli si, jak vlastně funguje dispečink stanice a zopakovali si důležitá čísla. Pak následovala prohlídka garáží, kde bylo k vidění hned několik vozů, které hasičský sbor využívá. Od zásahového vozu s vysokým žebříkem, přes zásobovací a velitelský vůz až po základní výjezdové vozidlo, do kterého se  také podívali a vyzkoušeli sirény. Všichni odcházeli plni zážitků a nových poznatků o práci dobrovolného hasiče.

« 1 z 2 »

Velikonoční dílničky v MŠ Libocké

V pátek 23. 3. 2018 děti z 1.B s paní učitelkou Řimnáčovou a paní učitelkou Žďárskou vyrazily na velikonoční dílničky, které pro ně připravily paní učitelky z Mateřské školky Libocké. Děti si nejen vyrobily nejrůznější výrobky s velikonoční a jarní tématikou, ale některé se viděly i se svými malými kamarády ze „školkovských let“.  Paní učitelky ze školky viděly své bývalé žáčky a nechaly si vyprávět o škole, jak se jim tam líbí a jak se jim daří. Na závěr návštěvy využily děti zdejší dopravní hřiště, kde si zopakovaly dopravní značky i bezpečný pohyb po chodníku a silnici. Věřím, že si děti kromě kuřátek, zajíčků a velikonočních perníčků odnesly i dobrou jarní náladu.

« 1 z 2 »

Paralympijský školní den

Ve čtvrtek 12. 4. 2018 k nám do školy zavítalo 12 členů FTVS, kteří uspořádali na naší škole jedinečnou akci – Paralympijský školní den.  Byl nám přiblížen život jak handicapovaných sportovců, tak rovněž dalších lidí se zdravotním znevýhodněním. V průběhu projektového dopoledne si děti z pátých tříd mohly na sedmi stanovištích vyzkoušet na vlastní kůži různé sporty osob s tělesným a zrakovým postižením – jízdu na invalidním vozíčku, volejbal sedících, goalball, bocciu, jízdu na handbiku. Poznaly taktéž úskalí pohybové orientace v prostoru za použití slepecké hole. Vyslechly poutavé povídání plavkyň (studentek FTVS a ČVUT) upoutaných na vozíček o jejich sportovním i běžném životě a uvědomily si, jak každodenní činnosti, které jsou pro nás naprostou samozřejmostí, způsobují tělesně postiženým lidem značné komplikace. S tichým údivem žasly nad tím, s jakým elánem jsou studentky schopny je řešit. Pro nás všechny bylo inspirující zjistit, že i přes určitý zdravotní handicap může člověk vést aktivní životní styl a sportovní aktivity mohou být nedílnou součástí jeho života. Všem z FTVS mockrát děkujeme za silný zážitek.

Eva Bomerová

« 1 z 3 »