Aktivní město 2018/2019
« Led   Bře »

Monthly Archives: Únor 2018

Lyžařský výcvikový kurz 2018

Ve dnech 17. – 24.2 2018, se žáci našich 7. ročníků zúčastnili lyžařského výcvikového kurzu v Rejdicích v Jizerských horách. Rejdice se nacházejí na pomezí Jizerských hor a Krkonoš. Oblast nabízí vynikající podmínky pro lyžování i běh na lyžích.

Ubytováni jsme byli v chatě Panorama, přímo pod sjezdovkou. K lyžování a k výcviku jsme využívali služeb Skiareálu Rejdice a přilehlých běžkařských stop. Celý výcvik provázelo slunečné počasí a poměrně vysoká sněhová pokrývka zajistila skvělé podmínky pro lyžování sjezdové i běžecké.

Běžecký výcvik na lyžích byl zakončen závodem. Nejlepší běžkyní na lyžích byla Hedvika R. (7.B) a mezi chlapci dominovali se stejným časem Patrik Š. (7.D) a Vítek S. (7.B).

Sjezdový výcvik byl zakončen závodem ve slalomu, který vyhrála Jana Z. (7.B) a z chlapců Ondra B. (7.B).

K úspěšnému průběhu celého kurzu přispěla dobrá kázeň všech našich žáků. Poděkování patří týmu instruktorů, kteří se na uskutečnění kurzu podíleli.

Bc. Michal Burian, vedoucí kurzu

Návštěva výchovného koncertu Hudby Hradní stráže a Policie České republiky

Dne 21.2.2018 navštívili žáci 6.A a 8.A spolu se žáky ZŠ Nebušice výchovný koncert orchestru Hudba Hradní stráže a Policie České republiky v Praze.  Orchestr zajišťuje hudební doprovod při všech státních ceremoniích na Pražském hradě. Hudebně doprovází státní návštěvy prezidentů a čelních představitelů zemí pozvaných prezidentem republiky. Doprovází taktéž slavnostní okamžiky ve Vladislavském i Španělském sále Pražského hradu. Účastní se rovněž řady protokolárních i pietních aktů na zámku v Lánech.

Během koncertu jsme si poslechli ukázky lidové, filmové i ceremonielní hudby. Vybraní žáci si během ukázek ceremoniálů mohli zahrát na prezidenty a britskou královnu. Koncert se všem líbil a příště se rádi zúčastníme znovu.

Oslava Masopustu

8. února 2018 proběhla na naší školy oslava Masopustu.

Žáci z 1. stupně se od rána ve svých třídách věnovali přípravě na Masopustní karneval.

Po občerstvení masopustní koblihou jsme se průvodem v maskách přesunuli do velké tělocvičny. Zde probíhal hlavní program – průvod masek, zpívání, tanec, soutěže a hlavně správný masopustní rej.

Myslím, že jsme si Masopustní karneval pěkně užili a těšíme se na příští rok.

« 1 z 2 »