Aktivní město 2018/2019
« Lis   Led »

Monthly Archives: Prosinec 2017

Výlet do Kořenova – 6.A, 7.A, 8.A

Poněkud s opožděním zveřejňujeme fotografie z loňského předprázdninového výletu třídy 6.A v kombinaci s částí žáků z 7.A a 8.A do Příchovic a Kořenova. Ubytováni jsme byli v Pardubických chatách ve dvou hezkých a stylových roubenkách. Navštívili jsme rozhlednu Štěpánka, výlet do libereckého Lunaparku a IQlandie, zasportovali si na místních hřištích a absolvovali noční bojovku. Jedinou kaňkou výletu bylo neurvalé chování správce chat p. Poláka. Přestože se nám nakonec omluvil, pojedeme příště raději jinam.

« 1 z 5 »

Informace pro rodiče o projektu se školou v Rennes

Vážení rodiče,

pokud chcete, aby se Vaše dítě zúčastnilo vzdělávacího projektu s partnerskou školou ve francouzském městě Rennes, vytiskněte a vyplňte přihlášku. Většině dětí, které projevily předběžný zájem, jsme přihlášky rozdali ve škole. Projekt není omezený pouze na žáky, kteří se učí FJ.

2017-2018-rennes-prihlaska

Fotografie z besídky 13. 12. 2017

Vážený pane řediteli,

chtěla bych touto cestou poděkovat za báječnou vánoční besídku !

Všichni jsme si to moc užili, bylo to naprosto skvělé, příjemné, úžasné !

Celé pásmo bylo dokonale připravené, děti byly skvělé, šikovné a vtipné !

Prosím vyřiďte za naši rodinu vřelé poděkování všem učitelům !

S přáním krásných Vánoc a do dalšího roku hodně dobré nálady !

MUDr. Eva Kostolná s rodinou

Paní Kostolné za hezká slova moc děkujeme.

« 2 z 2 »

Poděkování za sbírku pro PESOS

Mikuláš ve škole

Jaký by to byl 5. prosinec bez tradiční návštěvy Mikuláše a jeho věrných pomocníků čertů a andělů? I tento rok se na nás do školy přišli podívat.  Přestože z jejich návštěvy měly některé děti obavy, žádné z nich nakonec peklo nenavštívilo. Mikuláš dětem připomněl, že na ně stále dohlíží a že se příští rok zase vrátí, aby prověřil jejich dobré i špatné skutky…

Adventní jarmark – WŠ

Vážení a milí, rodiče a přátelé,

srdečně Vás zveme na jarmark na Dědině

Čekají nás dílničky, obchůdky, kulturní program, občerstvení i klidný prostor pro posezení či adventní rozjímání.

Kdy: 9.12.2016 od 11 do 16 hodin
Kde: ZŠ Dědina, Žukovského, Praha 6

Na jarmark si vy i děti prosím přineste:

• vlastní nádobí, budeme šetřit plasty,
  • kus oděvu, který potřebuje vylepšit v recydílně, abyste si odnesli krásný model,
  • penízky na nákupy,
  • pro sbírku Naděje teplé oblečení pro dospělé, deky, spacáky, čepice, ponožky, rukavice, šály.

Těšíme se na setkání s Vámi 🙂

Hlasování o nejkrásnější vánoční stromeček

Soutěž o nejkrásnější  vánoční stromeček základních škol v Praze 6 opět začala. V loňském roce se nám podařilo zvítězit. Jak dopadneme letos záleží opět na počtu „lajků“  a sdílení….

Album s hlasováním naleznete zde:

Dobrý den,

Zahradnictví Chládek oznamuje, že včerejším dnem oficiálně začalo hlasování v „Soutěži o nejhezčí vánoční stromeček Základních škol na Praze 6“.

Hlasování na facebookových stránkách probíhá pomocí „Lajků“ – tzv. „To se mi líbí“ do 15. 12. 2017 12.00 hod.

Pro propagaci Vašeho stromečku doporučuji použít funkci „Sdílet“ buď přímo na Facebookový profil školy, a nebo na profilech žáků a rodičů. Takto určitě můžete získat další hlasy právě pro ten „Váš“ stromeček.

V případě, že budete chtít na soutěž odkazovat přímo na webových stránkách Vaší školy a budete pro to potřebovat nějaké podklady, není problém se na nás kdykoliv obrátit.

V závěru si Vám dovolujeme popřát v soutěži hodně štěstí a přeji Vám krásný a poklidný předvánoční čas.

S pozdravem a přáním hezkého dne Jiří Chládek ml.
Chládek – Zahradnické centrum
Střešovická 47, Praha 6
www.zahradnictvi-chladek.cz
www.facebook.com/Zahradnictvi.Chladek

Exkurze do čokoládovny – třídy 3.A a 4.A

Chcete-li se podívat, jak se vyrábí čokoláda, a sami si to vyzkoušet, navštivte čokoládovou dílnu v areálu známé svíčkárny v Šestajovicích. Dozvíte se, z čeho se čokoláda vyrábí a jak se má zpracovat, aby měla správnou chuť a kvalitu… Naši žáci si v dílničce vlastnoručně odlili čokoládu do talířků a zdobili ji oříšky a různými druhy sušeného ovoce. Poté malovali rozpuštěnou barevnou čokoládou na srdíčka z bílé čokolády. Hotové  výrobky jim pak lektoři profesionálně zabalili. Na závěr jsme navštívili obchůdek s čokoládovými výrobky a  prohlédli jsme si zvířata v místní minifarmě… Návštěva čokoládovny byla pro všechny zúčastněné příjemným, smysly povzbuzujícím zážitkem. Rádi se tam opět někdy vypravíme.

Naďa Petrovičová

Návštěva dětí z mateřské školky v Libocké

I prvňáčci kdysi byli předškoláci! A to si právě 6. listopadu připomněli, když je ve třídě navštívily děti z mateřské školky v Libocké, spolu se svými učitelkami i učitelem. Ve třídě se nás sešlo neuvěřitelných padesát (22 prvňáčků a 28 předškoláků)! Ve společné hodině se prvňáčci stali malými průvodci a učiteli svým menším kamarádům. A musím uznat, že si vedli výborně. Předškoláci si vyzkoušeli něco málo z předmětů Český jazyk i Matematika. Věřím, že se budoucí prvňáčci do školy těší a my už se těšíme na naší návštěvu školky.

Markéta Kadavá

Autorské čtení v 1.B

Děti z 1.B mají za sebou velmi nevšední zážitek. 2. listopadu nás ve třídě navštívila autorka dětské knihy 2.A  paní Katarína Fiala. Paní Katarína přečetla dětem některé kapitoly z knihy (např.: V restauraci, V zoo, Křest) a po té měla pro děti připraveno také několik aktivit, které se týkaly jednotlivých kapitol. Děti si vyzkoušely házet „myš“ do hrnce, posílat psaní a dokonce i upéci dort. Všichni jsme napjatě poslouchali každé slovo autorky a s nadšením plnili úkoly. Některé děti si dokonce odnesly i samotnou knihu s podpisem a věnováním autorky.

Markéta Kadavá