Aktivní město 2018/2019

Daily Archives: 11.6.2017

Listy na zeď

Třída 4.A

….tak jsme dnes 6.6.2017 přišli na řadu! Od 8 do 10.30 (bez jakékoli přestávky) děti vydržely „bojovat“ s hlínou.  A že je práce bavila, o tom svědčí i to, že si nikdo v 9.45 nevzpomněl, že má hlad. To se ještě nestalo! Slova jsou málo, více ve fotogalerii.

Nápad  zvelebit betonovou zeď kolem školního areálu vznikl na popud jedné z maminek. Sepsala grant a výtvarnice I. Skokanová  připojila konkrétní vizi, jak by to mohlo vypadat: Idea: Otisk prstu je jedinečný znak naší osobnosti, stejně jako žilnatina listu. Každý máme potřebu ostatním ukázat „tady jsem byl“. Hlína spojí oba otisky v trvalou estetickou hodnotu a potvrzení osobní přítomnosti. Realita: My dospělí ukazujeme fotky z dovolených, vystavujeme si certifikáty, fotíme, atd. Děti ryjí do lavice, čmárají po zdi, sbírají všechny možné reklamní nesmysly. Vize: Pojďme té individuální potřebě dát společné téma. Podpoříme estetiku, osobní hrdost z účasti na něčem trvalém a hezkém. Tvůrčí činnost otvírá duši a ústa.“

Projekt byl vybrán do veřejného hlasování, prostřednictvím webové stránky http://www.napadprosestku.cz. Hlasovat pro naši listnatou zeď, oficiálně Revitalizaci ulice Pod Cihelnou, můžete od 1.6. do 15.6.2017 – zde. Hlasuje se přes potvrzovací kód, který je zaslán na telefon. Abyste mohli hlasovat pro náš „malý“ projekt, musíte nejprve dát hlas některému z velkých projektů. Nezjistila jsem, jak  jinak se tam dostat. Považujete-li nápad za zajímavý, hlasujte, prosím.

třídní učitelka E.Bomerová

« 1 z 4 »

Sportovní den

Tento školní rok jsme se rozhodli oslavit 1. červen, Mezinárodní den dětí, opět sportovně. Čas, který normálně trávíme ve školních lavicích, jsme i tentokrát trávili v duchu sportovních klání. Na školním hřišti, v tělocvičnách a v prostorách školy, které se proměnily ve sportoviště, probíhaly urputné boje o nejlepšího hráče v tenisu, ve stolním tenisu, v badmintonu, nohejbalu a v přehazované. Pro tento školní rok se naším Tomášem Berdychem stal Filip Trojan (6.B), který v tenisu vybojoval první místo. Tenisovou  jedničkou se stala Lucie  Skrčená (8.A).  Nejúspěšnější hráčkou badmintonu byla Magdalena Bernatová (7.A) a mezi chlapci zvítězil Ladislav Veselý (9.A). S nejmenší raketou (ping-pongovou) to nejlépe  uměl Vilém Charwot (8.A). Nohejbalu se zúčastnily 4 týmy, ze kterých nejúspěšnější byl Rahman Hedna  a Jakub Ševčík (8.A). Nejlepším družstvem v přehazované byl tým „Deváťaček “ z 9.A.

Naši nejmenší sportovci, tedy žáci prvého stupně také soutěžili. Ve všestranně zaměřeném sportovním víceboji, který obsahoval 10 disciplín, se sprintovalo, házelo na cíl, skákalo do výšky či lezlo přes překážkovou dráhu.

Sportovní den byl ozdoben pěkným vystoupením našich žákyň z 8.A, které svým jedinečným představením mažoretek uvedly sportovní den, který začal tradičním přátelským utkáním ve fotbale mezi žáky a učiteli. Arbitrem tohoto zápasu, pro nepřítomnost pana ředitele, byla paní učitelka  Zvolánková. Na kratičký čas vyměnila učebnici francouzštiny za píšťalku a neunikl jí žádný aut, natož nějaký faul. Fotbalový zápas, který skončil 2:1 pro učitele.