Malý aviatik - zrušen
« Úno   Dub »

Daily Archives: 1.3.2017

Lyžařský výcvikový kurz 7. ročníků Rejdice 2017

Ve dnech 18. – 25.2 2017, se žáci našich 7. ročníků zúčastnili lyžařského výcvikového kurzu v Rejdicích v Jizerských horách. Rejdice se nacházejí na pomezí Jizerských hor a Krkonoš. Oblast nabízí vynikající podmínky pro lyžování i běh na lyžích.

Ubytováni jsme byli v chatě Panorama, přímo pod sjezdovkou. K lyžování a k výcviku jsme využívali služeb Skiareálu Rejdice. Zde jsme si mohli vybrat jednu ze dvou sjezdových tratí.   Zima letos v době našeho pobytu „vzala rychle za své“, a tak téměř metrová sněhová pokrývka na sjezdovkách sice poskytovala skvělé podmínky pro lyžování, ale sněhu rychle ubývalo. Velmi jsme si užili při večerním lyžování, protože sjezdovky byly plně osvětlené.

Běžecký výcvik na lyžích byl zakončen závodem v běhu. Nejlepší běžkyní na lyžích byla Viktorie D. (7.D), která vyhrála závod jak ve „sprintu“, tak i ve vytrvalosti a mezi chlapci dominoval Kryštof N. (7.D).

Každý účastník si kromě hezkých sportovních, lyžařských i nelyžařských zážitků, a večer dokonce společenských, odvezl ještě pěkný účastnický list.

K úspěšnému průběhu celého kurzu přispěla dobrá kázeň všech našich žáků. Poděkování patří týmu instruktorů, kteří se na uskutečnění kurzu podíleli.

Mgr. Lukáš Vokoun, vedoucí kurzu

« 1 z 2 »

Masopust na Dědině

Stejně jako každý rok, tak i letos jsme ve škole uspořádali masopustní rej pro žáky z prvního stupně. Děti si nejprve popovídaly ve třídách o Masopustu, nastrojily se do masek, zvolily si tu nejzajímavější a byly pro ně připraveny tradiční masopustní koblihy. Následoval průvod školou, který vedl i přes vestibul školy, kde mohla i veřejnost ocenit nejrůznější masky a kostýmy. V tělocvičně byl pro všechny přichystán program, hry, soutěže a spousta dovádění. Školní soubor pod vedením paní učitelky nám předvedl nejoblíbenější a nejnovější písně. Zazněla i školní hymna a písničky z vánoční besídky.

Děti se vyřádily, zatančily si a hlavně se pobavily a my s nimi také.

Návštěva ze školky

Dne 31. 1. 2017 nás v základní škole na Dědině navštívily děti z mateřské školy Libocká. Předškoláci se přišli nejen seznámit se školním prostředím, ale vyzkoušet si, jaké to je být ve škole. Děti z 2.B si pro ně připravily různé úkoly, ve kterých si mohli předškoláci vyzkoušet něco z českého jazyka, matematiky, hudební výchovy, ale také si zkusit práci na interaktivní tabuli. Podívali se i do hodin anglického jazyka, kde se s paní učitelkou  naučili říkanku.

Dětem se ve škole líbilo a věřme, že se předškoláci na školu těší a že tento den pro ně byl velkým zážitkem.