Skříň zapomnění
Březen 2017
« Úno   Dub »

Monthly Archives: Březen 2017

Vítězství v soutěži „Čtení mě baví“

Dne 22.3. se v ZŠ na náměstí Svobody v Praze 6 konala vědomostní soutěž z oblasti literatury „Čtení mě baví“. Této soutěže se zúčastnili žáci 1. i 2. stupně základních škol z celé Prahy 6.

Naši školu zastupovala dvě tříčlenná družstva. Mladší soutěžící byli žáci 5. B – Zuzana Kojecká, David Polák a Lukáš Trachta. Toto družstvo vybojovalo krásné 3. místo.

Starší,tedy zkušenější družstvo tvořila trojice dívek z 9. A – Julie Grmolcová, Tereza Hlaváčková a Valerie Virtová. Děvčata předvedla výborné znalosti v oblasti literatury a získala 1. místo v této soutěži.

Soutěžícím gratulujeme.

Mgr. Michaela Nováková

Výměnný pokračovací pobyt ve Francii

Ve dnech 8.3 – 13.3 se uskutečnilo již šesté pokračování výměnného jazykového pobytu našich žáků ve Francii. Žáci z 6. – 9. ročníků strávili tyto dny v Paříži v rodinách svých francouzských kamarádů. Každý den se zúčastnili výuky v partnerské škole, často byli i přímo zapojeni do výuky v různých předmětech. Došlo i na tělesnou výchovu, kdy si naši žáci při společné hodině s francouzskými dětmi zahráli  kopanou. V odpolední části programu se seznamovali se zajímavými místy a památkami Paříže. Letos ale především jeli na výlet do královského sídla Versailles a jeho překrásných zahrad.  Proto byl také pojmenován náš pobyt  „Život na zámku“.  Samozřejmě nezapomněli na Eifellovu věž a navštívili také technické muzeum La Villette a prohlédli si vnitřek vystavené ponorky.  Žáci strávili se svými francouzskými kamarády volný čas a byli přímými účastníky jejich běžného života. Museli se přizpůsobit mnohým zvyklostem a srovnávali jejich způsob života se způsobem života vlastních rodin.

Poděkování jedné maminky:

Vážený pane řediteli,
ráda bych Vám touto cestou chtěla poděkovat za umožnění zúčastnit se pokračovacího výměnného pobytu v Paříži, který se dle mého názoru velmi vydařil.
Vím, že příprava celé akce je kvůli nám vždy trochu komplikovanější. Navíc ani já sama jsem něděla, zda se budeme moci kvůli Michálkovu zdravotnímu stavu nakonec zúčastnit. Díky perfektní organizaci pana učitele Mgr. Lukáše Vokouna proběhly veškeré formality spojené s cestováním hladce.
I když jsme se pobytu zúčastnili již minulý rok, byl pro nás letošní program velmi zajímavý. Mě se moc líbil zámek Versailles a jeho zahrady, chlapcům zase technické muzeum i vnitřní prohlídka vystavené ponorky. Mark byl také nadšený ze společného tělocviku s francouzskými dětmi se kterými si zahrál fotbal.
Ráda bych poděkovala ještě za zajímavé provádění po Paříži spojené s doprovodným komentářem panu učiteli Fabienovi Vautrinovi a vlastně také ještě jednou panu učiteli Mgr. Lukášovi Vokounovi za překonávání všech bariérových překážek, kterých je v pařížském metru opravdu nemalý počet i za pomoc se zavazadly. A paní učitelce Mgr.Ing. Jaroslavě Fournier za ostatní pomoc při organizaci zájezdu.
Na závěr musím pochválit i všechny žáky školy, bylo mi příjemné s nimi společně cestovat.

Marie Obrmanová

Paní Obrmanové za hezký dopis děkujeme.

Vedení školy děkuje za organizaci studijního zájezdu organizátorům ale také partnerské škole v Pantin, kolegům a rodičům francouzských dětí za péči o naše žáky.

Fotografie z waldorfského Masopustu

Pražské poetické setkání

První březnový den se v knihovně naší školy konalo školní kolo poetické soutěže – Pražské poetické setkání.

Velmi nás potěšila rekordní účast třiceti pěti nadšených recitátorů. Celá soutěž proběhla  v pohodové a příjemné atmosféře.

Nejhorší úkol čekal na přítomnou porotu. Jelikož jsme dobře věděli, že v této soutěži  jsou pro nás vítězi všichni! Ale pravidla jsou pravidla, a tak jsme museli přece jen vybrat z každé kategorie dva recitátory, které posíláme reprezentovat naši školu do obvodního kola.

A tady jsou:

1. kategorie – 2.A – Barbora Poláková, 3.A – Agáta Kubátová
  1. kategorie – 4.A – Sára Hůlová, 4.A – Magdalena Gogolová
  1. kategorie – 6.A – Filip Hanzlík, 6.B – Vítek Sviták
  1. kategorie – 9.A – Tereza Hlaváčková, 9.A – Jan Cikrt

Obvodní kolo proběhne ve velkém sále DDM Prahy 6. Pro 1. a 3. kategorii 20.3. a pro 2. a 4. kategorii 21.3.

Recitátorům držíme palce a těšíme se na další ročník této soutěže.

Vaše porota.

Mgr. Michaela Nováková

« 1 z 3 »

Lyžařský výcvikový kurz 7. ročníků Rejdice 2017

Ve dnech 18. – 25.2 2017, se žáci našich 7. ročníků zúčastnili lyžařského výcvikového kurzu v Rejdicích v Jizerských horách. Rejdice se nacházejí na pomezí Jizerských hor a Krkonoš. Oblast nabízí vynikající podmínky pro lyžování i běh na lyžích.

Ubytováni jsme byli v chatě Panorama, přímo pod sjezdovkou. K lyžování a k výcviku jsme využívali služeb Skiareálu Rejdice. Zde jsme si mohli vybrat jednu ze dvou sjezdových tratí.   Zima letos v době našeho pobytu „vzala rychle za své“, a tak téměř metrová sněhová pokrývka na sjezdovkách sice poskytovala skvělé podmínky pro lyžování, ale sněhu rychle ubývalo. Velmi jsme si užili při večerním lyžování, protože sjezdovky byly plně osvětlené.

Běžecký výcvik na lyžích byl zakončen závodem v běhu. Nejlepší běžkyní na lyžích byla Viktorie D. (7.D), která vyhrála závod jak ve „sprintu“, tak i ve vytrvalosti a mezi chlapci dominoval Kryštof N. (7.D).

Každý účastník si kromě hezkých sportovních, lyžařských i nelyžařských zážitků, a večer dokonce společenských, odvezl ještě pěkný účastnický list.

K úspěšnému průběhu celého kurzu přispěla dobrá kázeň všech našich žáků. Poděkování patří týmu instruktorů, kteří se na uskutečnění kurzu podíleli.

Mgr. Lukáš Vokoun, vedoucí kurzu

« 1 z 2 »