Inf. schůzka - prvňáčci
« Kvě   Čvc »

Daily Archives: 3.6.2016

Salcburk a Solná komora – poznávací zájezd ve dnech 25.- 26.5. 2016

Náš dlouhodobý sen o zájezdu do Mozartova rodného Salcburku se dne 25. května 2016 proměnil ve skutečnost. Mozartovo město, prosluněné jarními paprsky, si nás doslova podmanilo. Naši prohlídku jsme zahájili v půvabných zahradách zámku Mirabell, za kterými se v dáli tyčila majestátná pevnost Hohensalzburg. V Mozartově rodném domě  jsme měli pocit, že jsme se ocitli v jiné dimenzi. Dlouho jsme pobyli v jeho rodné světničce – malé a zšeřelé, s nízkým stropem – a vstřebávali jsme výjimečnou atmosféru onoho místa. Podobné pocity jsme prožívali v salcburském Dómu, kde byl Wolfgang Amadeus pokřtěn a kde v mládí působil jako dvorní varhaník salcburského arcibiskupa… Během našeho putování jsme se ubytovali v lázeňském městečku Bad Ischl, kam s oblibou jezdíval císař František Josef I. Druhý den jsme zahájili prohlídkou města Hallstatt, vybudovaného na úpatí horského masívu, pod jehož povrchem se od pravěku až dodnes těží kamenná sůl. Strmé stoupání kabinovou lanovkou na vrchol, prohlídka solného dolu, sjezd po důlních skluzavkách a jízda hornickým vláčkem byly pro děti atraktivními zážitky…Zajímavé též bylo potkávat místní obyvatele v krojích, do kterých se slavnostně ustrojili u příležitosti státního svátku… Důstojným a příjemným zakončením našeho zájezdu byla plavba po průzračném, horskými štíty lemovaném jezeře Wolfgangsee.

Kráčet v Mozartových stopách a poznávat krásy Rakouska bylo velmi příjemné.

Děkuji kolegyni Adrianě Pavlikovské a zástupkyni CK2 Janě Kvapolíkové za účinnou pomoc v průběhu celého zájezdu.

Naďa Petrovičová

« 1 z 2 »

Sportovní den 1.6.2016

Tento školní rok jsme se rozhodli oslavit  Mezinárodní den dětí sportovně. Na školním hřišti, v tělocvičnách a v prostorách školy, které se proměnily ve sportoviště, probíhaly urputné boje o nejlepšího hráče v tenisu, ve stolním tenisu, v badmintonu, nohejbalu a v přehazované. Školním Tomášem Berdychem se stal Petr Gramer (8.A), který v tenisu vybojoval první místo. Nejúspěšnější hráčkou badmintonu byla Magdalena Bernatová (6.A) a mezi chlapci zvítězil Adam Diegel (8.A). S nejmenší raketou (ping-pongovou) to nejlépe  uměl opět Jan Linhart (8.A). Nohejbalu se zúčastnilo 5 týmů, z nichž nejúspěšnějším byli Lukáš Podzimek  s Lukášem Schwarzcingerem (9.B). Nejlepším družstvem v přehazované byl tým „Deváťaček “ z 9.A.

Naši nejmenší sportovci, tedy žáci prvého stupně také soutěžili. Ve všestranně zaměřeném sportovním víceboji, který obsahoval 10 disciplín, se sprintovalo, házelo na vzdálenost a na cíl, skákalo přes švihadlo a do dálky.

Sportovní den byl zahájen vystoupením našich žákyň-mažoretek. Potom následovalo přátelské utkání ve fotbale mezi žáky a učiteli. Arbitrem tohoto zápasu nebyl nikdo jiný než samotný pan ředitel, kterému neunikl žádný aut, natož faul. Fotbalový zápas, který skončil 4:1, dopadl bohužel opět ve prospěch žáků, a tak se učitelé shodli na tom, že budou muset začít pro příští rok více trénovat………

« 1 z 2 »

Pro děti I. stupně bylo připraven 10 stanovišť nejen sportovního zaměření. Děti si mohly vyzkoušet skok do výšky, do dálky ale i lezeckou stěnu. Některá stanoviště byla zaměřena i na vzájemnou spolupráci celé třídy. V tento den ale nešlo o to, kdo bude nejrychlejší, kdo doskočí nejdál nebo nejvýše. Důležité bylo, aby si děti bavily, zasmály se a zažili pěkné chvíle se svými spolužáky a kamarády. Věříme, svůj svátek prožili jako správné děti. A to dobou hrou a zábavou.

Mimořádná nabídka stipendia na The Prague British School pro žáka 2.ročníku

Vážení rodiče, možná, že víte, že díky spolupráci MČ Praha 6 a The Prague British School (PBS) ve Vlastině ulici bude mít každoročně jeden žák/žákyně školy Prahy 6 možnost získat stipendium na tříměsíční studijní pobyt v této škole. PBS bude vždy nabízet, do kterých ročníků bude moci žáky/žákyně zařadit. Pro období prvního trimestru (září – listopad) 2016 nabízí pro naši školu místo  ve 2. ročníku. Žák/ žákyně, který/á stipendium získá, bude vybrán/a komisí (třídní učitel,  učitel Aj, rodilý mluvčí, vedení školy)  na základě těchto kritérií:

• Žák/žákyně není z bilingvní rodiny, nepobýval/a víc než ½ roku v anglicky mluvící zemi a nechodil/a do mezinárodní školy
  • Výborný prospěch a chování
  • Doporučení třídního učitele a učitele anglického jazyka
  • Úspěšné absolvování ústního pohovoru v anglickém jazyce, který se bude týkat okruhů Family, Friends, Hobbies, School

V případě rovnosti získaných bodů se o tom, kdo stipendium získá, bude komisí losovat. Povinností vybraného žáka/žákyně bude, aby si podle plánu doplnil/a učivo probírané v naší škole.

Přihláška ke stažení.