Inf. schůzka - prvňáčci
« Úno   Dub »

Daily Archives: 29.3.2016

Skanzen Vysoký Chlumec – výlet dětí z družiny

Školní družina ( II., IV. a část III. odd.) poznávala podobu velikonočních svátků na venkově ve středním Povltaví.

Viděli jsme ukázku tradičních zvyků a rukodělných činností spojených s jarním obdobím a oslavou Velikonoc v autentickém prostředí venkovských chalup. Moc se nám líbil roubený vodní mlýn a pila na vodní pohon.

Děti a vychovatelky Renata P. a Jana D.

Matematický klokan

V pátek dne 18. 3. 2016 se v České republice stejně jako v desítkách zemí na celém světě http://www.aksf.org/statistics.xhtml konala soutěž Matematický klokan. Ani naše škola nebyla výjimkou a letos se soutěže zúčastnil rekordní počet 314 žáků druhých až devátých tříd.

Tato mezinárodní soutěž není určena jen nejlepším, nejtalentovanějším matematikům, ale jejím cílem je získávat pro matematiku co nejvíce žáků. Chce jim ukázat matematiku zábavnou, přesvědčit je o tom, že při řešení různě obtížných netradičních úloh, založených především na logické úvaze, může každý zažít radost z úspěchu. Věříme, že se tento cíl podařilo naplnit.

A jak to dopadlo?

Vítězi pro rok 2016 jsou Kryšpín Dryák (kategorie Cvrček), Kristina Freimannová (kategorie Klokánek), Františka Houdková (kategorie Benjamín) a Jakub Kučera (kategorie Kadet).

Moc gratulujeme nejen jim, ale všem, které řešení klokaních úloh bavilo.

Eva Bomerová

2015-2016-matematicky-klokan

Návštěva školky – velikonoční dílničky

V pátek 18. března navštívila třída 1. B v doprovodu paní učitelky Markéty Kadavé a vychovatelky Moniky Žďárské Mateřskou školu Libocká, kde byly pro děti  připraveny velikonoční dílničky. Vzhledem ke krásnému počasí jsme se rozhodli, že vyrazíme do školky pěšky. Cestou jsme spatřili několik jarních květin, dopravní značky a proto jsme trasu měli dokonce i výukovou. Po příchodu do školky bylo pro děti připraveno několik stanovišť, kde si děti mohly vyrobit nejrůznější výrobky s jarní a velikonoční tématikou. Paní učitelky z mateřské školy dětem vysvětlovaly a pomáhaly s výrobou a někteří prvňáčci zase pomáhali dětem ze školky. Na závěr byla připravena zábava pro prvňáčky i děti ze školky. Společně jsme si zatancovali a pohráli si a poté vyrazili zpět do školy naladěni na Velikonoce.