Skříň zapomnění

Jak jsme v 9.D modelovali svoje hlavy

« 1 z 3 »

Lyžařský výcvikový kurz 7. ročníků Rejdice 2016

Přes ne úplně ideální sněhovou situaci se i tento rok žáci našich sedmých ročníků zúčastnili lyžařského výcvikového kurzu. „Lyžák“ proběhl v polovině února v Rejdicích, na pomezí Jizerských hor a Krkonoš.

Ubytováni jsme byli přímo pod sjezdovkou v chatě Panorama. K lyžování a výcviku jsme využívali služeb Ski-areálu Rejdice. Zima nás letos trochu „vyšplouchla“, protože bylo teplo, jarní větřík a déšť, ale i přesto jsme jezdili na jedné ze dvou vždy perfektně upravených sjezdovkách, kde bylo sněhu pro lyžování dostatek. Na své jsme si přišli i při večerním lyžování, protože sjezdovky byly plně osvětlené.

Běžky jsme bohužel letos museli vynechat, ale zase jsme si udělali krásný výlet po okolí, na rozhlednu v Kořenově a navštívili jsme Muzeum Járy Cimrmana.

Každý účastník si odvezl spoustu hezkých sportovních a společných zážitků.

Mgr. Lukáš Vokoun

vedoucí kurzu

Masopustní rej

Půvabné indiánky, princezny a čarodějky, kovboje, lučištníky, husity, rybáře, kostlivce a mnoho dalších pitoreskních postav mohli spatřit účastníci masopustního reje dne 5.2. 2016.
Nejprve všechny masky prošly ve slavnostním průvodu školou. Pak zamířily do tělocvičny, kde byl oficiálně zahájen program. Na úvod vystoupila děvčata ze souboru Musica e Danza za hudebního doprovodu umělecké vedoucí Adély Nedvědové. Jejich dynamické vystoupení mělo u publika veliký ohlas. Poté následovaly společné aktivity: tradiční přehlídka masek po jednotlivých třídách, masopustní písně a tance za doprovodu paní učitelky Séquardtové, soutěž dvojic v tanci na novinách, soutěž o nejlepší tanečníky a taneční improvizace v rytmu disco. Děti vesele tančily na písně Michaela Jacksona a na melodie skupin ABBA a QUEEN. S chutí si zatančili i předškoláci z MŠ Libocká a Šmolíkova, kteří byli našimi hosty… Masopustní rej se vydařil.

« 1 z 18 »