Vernisáž flowformy

Vánoční besídka 2015 – Vánoce v proměnách času

« 1 z 12 »

Vážený pane řediteli,

po zhlédnutí představení vánoční besídky, na které účinkovala i naše vnučka Kamilka, žačka 1. A, chceme vyjádřit naše poděkování a obdiv všem účinkujícím školákům, od malých prvňáčků po žáky vyšších ročníků, kteří dokázali  tak okázale s nadšením předvést svoje připravená vánoční vystoupení. Rovněž velké ocenění zaslouží i paní učitelka, která jej choreograficky připravila a hudebně doprovázela. Byli jsme nadšeni písněmi, s precizně zazpívanými, v provedení pěveckého sboru, jehož zpěv rozněžnil, nejen naše srdíčka, ale i srdíčka všech přítomných. Byl to dojemně krásný předvánoční večer. Prosíme tlumočte a předejte naše velké poděkování všem, zejména paní učitelce a všem účinkujícím dětem i ostatním pedagogům, kteří děti na vystoupení připravovali.
Prarodiče Ing. Viera a Ing. Miloš Šádekovi

Vážený pane řediteli,

Po dnešním opětovném shlédnutí videa mi to nedá, než Vám napsat.

Viděl jsem obě představení Vánoční besídky a ujišťuji Vás, že jsem během představení a hlavně v závěru měl mokro v očích. Škoda, že není nějaká soutěž besídek, Dědina by přinesla další vavříny.

Bylo vyloženě dojemné, že malí třeťáci měli nastudovanou řeckou – a jak těžkou!  – píseň, dokonale podtrženou kostýmy, že i starší děti uchopily novodobé normalizační písničky, divadelní části měly „šmrnc“ a bylo dětem perfektně rozumět, velmi, opravdu velmi vtipná epizoda z budoucnosti a její břeskný závěr, vtipná epizoda z renesance, velmi milá a půvabná intermezza tří víl, celkově skvěle okostýmované epizody, velmi dojemný závěr, a hlavně – ta celková dramaturgie!

Klobouk dolů, dát dohromady více než hodinu a půl tak náročného programu v tak neuvěřitelně krátkém čase, roztančit a rozezpívat (a jak!) i jinak nezpívající a netančící děti, využít každého alespoň trochu schopného hráče na nástroj – řekl bych, že se na tom muselo pracovat tak rok!

Paní učitelka je poklad, nesmírně schopná, neúnavná, je znát z každého čísla, že ty děti opravdu miluje a má svou práci jako absolutní prioritu. A má obrovskou invenci, takovou učitelku by člověk čekal spíš na nějaké „velmi drahé soukromé škole“, jak se tam kdosi také vyjádřil.

Video z besídky nás ještě stále denně doma baví a tetelíme se při něm radostí a nadšením.

DĚKUJEME !  VELIKÝ  KOMPLIMENT !

Stanislav Grünzweig

Vánoční koncert v libockém kostele

Dne 10.12.2015 se libocký kostelík rozezněl vánočními koledami i krásnou hudbou starých mistrů. Stejně tak jako v minulých letech tímto žáci naší školy i ZUŠ Charlotty Masarykové příspěli k navození atmosféry blížících se Vánoc. Děkujeme všem žákům i jejich učitelům za přípravu krásného vystoupení.

« 1 z 2 »

Na návštěvě v Divadle Spejbla a Hurvínka

V úterý 24.11.2015 jsme byli v Divadle Spejbla  a Hurvínka na představení  „Jak s Máničkou šili všichni čerti“.
Mánička by za nové módní šaty a kamarádství s fiflenkami dala cokoli. Lásku Bábinky, přátelství Hurvínka a upsala by se i samotnému čertu.
Jakou cenu musela Mánička zaplatit a jak to dopadlo?
My to víme!
V divadle se nám moc líbilo.
Školní družina – děti z 1.A a paní vychovatelka Pavlatová.

Poděkování za sbírku potřeb a darů pro opuštěné pejsky a kočky

Naše škola tak, jako každým rokem uspořádala sbírku potřeb a darů pro opuštěné pejsky a kočky. Obdrželi jsme poděkování od organizace PESOS o.p.s.:

Dobrý den,

jménem PESOS o.p.s, chci moc poděkovat za materiální Vánoční sbírku pro opuštěné psy a kočky, která Vaše škola uspořádala. Prosím o poděkování všem dětem a jejich rodičům.

Děkujeme a přejeme klidné vánoční svátky a mnoho úspěch do nového roku 2016

S přátelským pozdravem,

Dana Appeltová

ředitelka PESOS o.p.s.

mob: 776 551 160
email: dana.appeltova@pesos.cz

web: www.pesos.cz / www.primozacumakem.cz / www.czechpes.cz

Provoz školní družiny v době ředitelského volna

V době ředitelského volna ve dnech 21. a 22. 12. 2015 bude provoz školní družiny od 9,00 do 15,00 hod. pouze při dostatečném počtu dětí!

Případný zájem je nutné písemně potvrdit ve školní družině do čtvrtku 17.12. 2015.

Školní jídelna nevaří!

Mgr. M. Dunděra, ředitel školy

Pozvánka na Vánoční hru

Milí přátelé, kolegové,

dovolte, abychom Vás srdečně pozvali na Vánoční hru, kterou provede kolegium waldorfských tříd ZŠ Dědina.

Těšíme se na Vás a přejeme Vám dobrotivý Advent.

Kolegium Dědinavanocni-hra-wld

Soutěž o nejkrásněji nazdobený stromeček ZŠ Prahy 6

Již potřetí se ZŠ Dědina zapojila do soutěže o nejkrásněji nazdobený vánoční stromeček základních škol Prahy 6, kterou uspořádalo Zahradnictví Chládek. Letos jsme chtěli, aby výroba ozdob nebyla záležitostí pouze prvního stupně, ale aby měly možnost se zapojit skutečně všechny děti od první po devátou třídu. Zvolili jsme sestavování ozdob ze sonobe dílků – návod zde.

Do výroby ozdob se opravdu zapojily všechny děti naší školy a dokázaly tak, že když každý přispěje malým jednoduchým dílkem, může vzniknout velká a krásná věc. Každá z 24 tříd naší školy má na stromečku svoji červenou ozdobu, složenou z třiceti sonobe dílků. Stromeček je „dozlacen“ ozdobami z dvanácti dílků, které vznikly při „stromečkové pohotovosti“. Svým dílkem přispěli i někteří rodiče.

Pokud chcete ocenit nadšení a především spolupráci dětí malých i velkých, učitelů, dětí i rodičů, můžete dát našemu stromečku svůj hlas – zde.

« 1 z 4 »