Skříň zapomnění
Září 2015
« Srp   Říj »

Monthly Archives: Září 2015

Zážitkový kurz 6.A (14.-17.9. 2015)

Také letošní školní rok vyrazili žáci šestého ročníku na zážitkový kurz, tentokrát do rekreačního střediska Poslův mlýn v Doksech. Organizace kurzu se chopili p. učitelé Vokoun a Zachník. I přes brzký termín se vše podařilo dobře připravit a zajistit. Žáci se účastnili mnoha různých aktivit, některých spíše na přemýšlení, jiných zase náročných na fyzickou zdatnost. Nebyl nikdo, kdy by se nedokázal úspěšně zapojit! A proto děkujeme všem, že stmelování kolektivu bylo úspěšné.

Hurá, naše hřiště už je v provozu!

Ve středu 9. září byla k radosti všech žáků a pedagogů naší školy s velkou slávou otevřena druhá část zrekonstruovaného školního hřiště. K velkému fotbalovému hřišti a atletickým sportovištím přibyla další krásná nová hřiště s umělým povrchem na míčové hry, tenis a horolezeckou ministěnou.

Slavnostního zahájení provozu se kromě žáků a učitelů naší školy zúčastnili i zástupci úřadu městské části, starosta Mgr. Ondřej Kolář, místostarosta Mgr. Jan Lacina, radní Ing. Roman Mejstřík, zástupci stavebního dozoru firmy SNEO a hlavní dodavatel stavby Milan Vopička. Pásku kromě nich a našeho pana ředitele Mgr. Mojmíra Dunděry přestřihli bývalí reprezentanti Československa. Diskař Imrich Bugár, fotbalista Karol Dobiaš a hokejista Richard Farda. Celým odpolednem nás provázeli a vítěze turnaje vyhlásili sportovní komentátor Václav Tittelbach a Edita Valentová, tisková mluvčí Prahy 6.

Pan starosta a reprezentanti se v následujícím miniturnaji ve vybíjené stali nehrajícími kapitány soutěžících družstev, která tvořili žáci 3. – 5. tříd.

A kdo zvítězil? To není důležité – důležitá je radost z nádherného sportoviště, které využije nejen škola, ale bude k dispozici také veřejnosti.

Za hřiště děkujeme Městské části Prahy 6 a dodavateli Sporttechnik Bohemia za jeho krásné provedení.

« 1 z 3 »

Účast žáků 9.A na projekci „Seznam se bezpečně“.

V pátek 11.9.2015 se žáci 9.A zúčastnili projekce v pořadí třetího dokumentu v rámci projektu „Seznam se bezpečně“ v letňanském Cinema City. Cyklus dokumentů je obecně zaměřen na potenciální nebezpečí  internetu a dnešní díl byl o vydírání dětí pedofily pomocí falešných profilů na sociálních sítích. Příběh popisoval skutečnou událost před několika lety.

Po projekci následovala diskuse s manažerem sociálních sítí firmy Seznam.cz Martinem Kožíškem a zpěvákem Benem Cristovao, kteří se na projektu podílejí. Projekce byla pro žáky velmi poučná a příští rok bychom autory projektu rádi uvítali u nás ve škole v sále s dalším pořadem.

« 1 z 2 »

Exkurze 6.A na Milešovku – 27.května 2015

« 1 z 7 »

Exkurze 9.A do Terezína – 2.6.2015

2. června 2015 jsme s žáky (dnes již bývalé) 9.A absolvovali exkurzi do Památníku Terezín. Vyjeli jsme ráno z Prahy a po hodinové jízdě vlakem vystoupili v Bohušovicích nad Ohří. Odtud jsme došli pěšky ke krematoriu na okraji Terezína. Z této pochmurné budovy jsme pokračovali do kolumbária, které je umístěno v terezínských hradbách, a odtud už přes náměstí a řeku Ohři do Malé pevnosti. Zde jsme měli objednánu prohlídku s průvodcem a po jejím ukončení jsme si nechali promítnout krátký dokument v místním kině. Potom jsme už pospíchali na vlak do Bohušovic a některé další expozice ve městě proto tentokrát vynechali.

« 1 z 10 »

Přivítání prvňáčků 1. 9. 2015

Úterý 1. září 2015 bylo dnem, kdy 53 prvňáčků do klasických tříd a 23 do waldorfské třídy Základní školy Dědina začalo novou životní etapu, etapu žáka a studenta….

Rodiče s dětmi se shromáždili před školou a poté se společně s paními učitelkami vydali do sálu, kde pro ně byl připraven program.

Slavnostní začátek školního roku musel být rozdělen do dvou částí, protože program byl pro klasickou i waldorfskou skupinu prvňáčků odlišný a žáčci a rodiče by se najednou do sálu nevešli.

Ředitel školy Mgr. Mojmír Dunděra všechny přivítal prvním zvoněním a pronesl několik hřejivých slov jak k dětem, tak i k rodičům. Představil paní učitelku I. A Mgr. Kateřinu Vopěnkovu a paní učitelku I. B Mgr. Markétu Kadavou. Paní učitelky rozdaly dětem pamětní listy a žáci 9. ročníků předali květinu a popřáli hezké školní roky. Na závěr bylo připraveno krásné hudebně-taneční vystoupení školního souboru Musica e Danza pod vedením Mgr. Heleny Séquardtové.

Paní učitelky společně s dětmi i rodiči se poté přesunuli do svých tříd, kde byly pro děti připraveny nové učebnice, pomůcky i dárečky od Městské policie. Pak ještě několik úlovků – snímků vzácné životní chvíle a potom už hurá domů, užít zbytek prázdninového počasí.

Věříme, že nový školní rok bude ve znamení radosti a úspěchů.

« 1 z 2 »