Skříň zapomnění

Rozloučení s deváťáky – 30. červen 2015

« 1 z 6 »

Výlet 9.A do Jiřetína pod Jedlovou – 26.-29. 6. 2015

Žáci 9.A se rozhodli zakončit svoje působení na naší škole výletem do Lužických hor, přesněji do Rekreačního střediska Netopýr (RS Netopýr) v Jiřetíně pod Jedlovou. Odjížděli jsme v pátek 26. června 2015 vlakem z Prahy a vystoupili na zastávce Jedlová. Po příjemné procházce s kufry v rukou okolo Tolštejna jsme se ubytovali v chatkách. V sobotu po snídani jsme vyrazili pěšky přes Křížovou horu až na Jedlovou (774 m). V plánu byla původně pouze rozhledna, jenže nabízenému sjezdu na koloběžkách se prostě nedalo odolat, zvlášť když se podařilo usmlouvat hromadnou slevu. Sjezd byl prima, nikomu se nic nestalo, pouze Standa v cílové rovince předvedl něco jako parakotoul. Ale protože on i jeho koloběžka se tvářili, že je to zcela běžné a jsou na to zvyklí, tvářili jsme se také tak a neřešili to.

Odpoledne jsme se (přes chvilkové kňourání těch, kteří se v noci zapomněli vyspat) přemístili autobusem do Svoru s cílem dobýt sopečnou znělcovou kupu Klíč (760 m), prý s nejkrásnějším výhledem u nás. Hodně strmé, ale stálo to za to. Někteří kluci už v Praze projevili přání navštívit Varnsdorf, což jsme jim ale i z časových důvodů rozmluvili. A tak se nakonec spokojili s pravou varnsdorfskou pizzou, kterou si po večeři nechali dovézt. Potom už pouze karty, filmy, a spánek, prý alespoň někteří…..

V neděli dopoledne jsme odjeli autobusem do Jetřichovic, abychom prozkoumali místní pískovcové skály s vyhlídkami – NP České Švýcarsko. Vyhlídky byly na naší trase celkem tři, jedna hezčí než druhá (Mariina skála, Vilemínina stěna a Rudolfův kámen). Nikdo se nezřítil a ani autobus nám neujel, takže bylo opět všechno v pořádku. Na náměstí v Jiřetíně jsme to oslavili zmrzlinou, která byla opravdu velká a ne „velká“ jako leckde v Praze. Po večeři opět volná zábava a promítání hororu, který se zřejmě po první nudné polovině změnil v něco neuvěřitelně děsivého. Jak jinak si totiž vysvětlit, že jsme ráno ve společenské místnosti našli několik žáků spících na židlích nebo na zemi, zcela přikrytých peřinami? Do svých postelí v chatkách to přitom měli asi 5 metrů….. Naštěstí se všechny podařilo probudit a přestože únava už byla opravdu veliká, vyšli jsme v pondělí po snídani ještě na Tolštejn, jako na úplně poslední z mnoha vyhlídek na tomto výletě. A potom už jenom cesta autobusem domů, druhý den vysvědčení a rozloučení se třídou i školou. Tím deváťáci ukončili školní docházku na základní škole.

A my snad můžeme říci, že se závěrečný výlet podařil, a že byl hezkým zakončením několikaleté spolupráce s touto stále zlepšující se třídou.

Fotografie ve vyšším rozlišení jsou ke stažení zde.

« 1 z 12 »

Sluníčkový den – 26.6.2015

Konec června se nám blíží a s ním i začátek léta a především začátek prázdnin. V tomto čase se na naší škole již tradičně koná Sluníčkový den. V letošním roce se rozhodli žáci druhého stupně připravit program pro své mladší spolužáky z prvního stupně a uspořádali pro ně dopoledne plné her a zábavy. Skákalo se, běhalo, házelo, ale také přemýšlelo a luštilo. Na své si přišli sportovci i „koumáci“. Sluníčko nám opravdu přálo a tak to byl skutečný Sluníčkový den se vším všudy. A teď už jen pro vysvědčení a pak hurá prázdniny!!

« 1 z 4 »

Informace k nástupu prvních i dalších ročníků do školy dne 1.9. 2015

1.A, 1.B – sraz před školou v 8.00 – 8.15 hod.
– slavnostní uvítání ředitelem školy a případně zástupci MČ Praha 6 v 8.30 hod. v sále školy,

– uvítací koncert školního souboru

– plánovaný konec výuky 1.9. v 10.00 hod.
– od 2.9. do 4.9. vyučování od 8.00 do 9.40 hod. (2 vyučovací hodiny) – odchod domů nebo do ŠD

1.D (waldorf) – sraz před školou v 9.00 – 9.15 hod.
– slavnostní uvítání ředitelem školy a případně zástupci MČ Praha 6 v 9.20 hod. v sále školy,

– slavnostní zahájení školního roku – všechny třídy
– od 2.9. do 4.9. vyučování od 8.20 do 10.20 hod. (hlavní vyučování) – odchod domů nebo do ŠD

Informace k nástupu ostatních tříd do školy dne 1.9. 2015

– třídy mají výuku od 8.00 do 9.40 hod.

– třídy Waldorfské části – 9.20 hod. – slavnostní zahájení školního roku v sále školy

– waldorfské třídy mají výuku od 9.20 do 11.40 hod (bez oběda)

– obědy se vydávají od 10.30 do 11.30 hod

– školní družina je v provozu od 9.40 hod do 17:30

– družina půjde na oběd  cca v 10,45 hod.

Vzhledem k tomu, že děti nejsou zatím do ŠD řádně přihlášeny, musí mít každé dítě, které v tento den do družiny půjde, napsán lístek s časem odchodu a zda jde domů samo či s doprovodem.